Ogłoszenia 29.07.2018

Za to, co nam przynosi Chrystus warto dać wszystko, co się ma. On bowiem daje pełnię życia, której nikt inny, ani nic innego dać nie może. Obyśmy tak chcieli posiąść Jezusowe królestwo Miłości, jak niekiedy chcemy posiąść rzeczy materialne.”

 

 • Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – po każdej mszy udzielamy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
 • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
 • W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości, wystawionej pod chórem.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • W czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.30 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania, o 17.00 adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, od 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Straży Honorowej NSPJ. W sobotę o 7.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Przyjaciół Radia Maryja. W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie II i III róży.
 • W czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
 • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nadal wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy. Można również zapisać się na pielgrzymkę w salce nr 3 po wszystkich mszach oprócz mszy o 6.30.
 • W dniach od 22 do 24 sierpnia odbędzie się II Rowerowa Halemska Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 • Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 23 sierpnia i w corocznej Pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od jutra 30lipca w salce. Szczegóły są podane w gablotce.
 • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi zwracają się z prośbą o nocleg ze środy 8 na czwartek 9 sierpnia.
-->