Ogłoszenia 29.04.2018

Jezus mówi do nas: ”Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. Co znaczy trwać w Chrystusie? Św. Jan pisze o wypełnianiu Bożych

przykazań, a nade wszystko o miłości wzajemnej, za którą stoją konkretne czyny. W dzisiejszej Ewangelii Jezus wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, wydajemy dobre owoce.”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.

• W poniedziałek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Początek o 18.30.
  • W maju oddajemy cześć Matce Najświętszej. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00.
  • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte

w tym dniu będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Majowe odprawimy o 17.30. Z racji uroczystości nie będzie mszy szkolnej dla dzieci.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza święta w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 11.00 dzieci z klas III b i III c przystąpią do I Komunii św. O 17.00 nabożeństwo majowe z ich udziałem. Spowiedź przed I Komunią dla dzieci, ich rodziców i gości w sobotę o godz. 9.00.
  • W sobotę 5 maja o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo majowe przy krzyżu w lesie na skrzyżowaniu dróg Halemba – Śmiłowice – Paniowy – Kłodnica. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  • Narzeczonych już dziś zapraszamy do udziału w naukach przedślubnych, które odbędą się w soboty 12, 19 i 26 maja. Początek o godz. 16.00.
  • Władze naszego miasta zapraszają na mszę św. w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Rudy Śląskiej, która odbędzie się w Kochłowicach 3 maja o 10.30.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnegonasz informator parafialny.