OGŁOSZENIA 28.07

PARAFIALNE

NIEDZIELA 28 lipca 2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza liturgia uczy nas, co tak naprawdę oznacza modlitwa, jaki jest jej cel i jak powinniśmy się modlić. Relacja o wstawiennictwie patriarchy Abrahama na rzecz miast Sodomy
i Gomory ukazuje, że Boża kara nie jest konsekwencją nieodwołalnego przeznaczenia. Wstawiennictwo ludzi, którzy znają miłość Boga, jest w stanie obudzić Boże miłosierdzie.
Prośmy Pana, by nasza modlitwa była autentyczną rozmową z Bogiem, a nie tylko formułą wyuczoną w przeszłości, która w znikomym stopniu odnosi się do naszego tu i teraz.”

• Dziś po każdej mszy, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, udzielamy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.

• Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W
    czwartek o 7.30 msza św. w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania. O 17.00 adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, od 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Straży Honorowej NSPJ. Po mszach o 7.30 i 18.00 okazja do ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. W sobotę o 7.00 modlitwa różańcowa, a o 7.30 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

• W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie I i II róży.

• Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

• Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.

• W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym. Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.

• Dziś i w niedziele 4 i 11 sierpnia po mszach świętych, za wyjątkiem mszy o 6.30 w salce nr 3 można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

• Zachęcamy również do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 22 sierpnia i w corocznej pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od jutra 29 lipca w salce. Szczegóły są podane w gablotce.

• W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.

• Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi zwracają się z prośbą o nocleg z czwartku 8 na piątek 9 sierpnia.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i naszinformator parafialny.