Ogłoszenia 28.04.2019

Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego Miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Święty Tomasz mówi do Pana Jezusa: „Pan mój i Bóg mój”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas mszy świętej wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże Miłosierdzie.”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Caritas naszej archidiecezji.

• Dziś o 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • O Bożym Grobie w Jerozolimie, to temat kolejnej katechezy dla dorosłych, na którą zapraszamy w poniedziałek po mszy świętej wieczornej.
  • Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii w poniedziałek po mszy wieczornej przed kościołem.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W tym tygodniu w czwartek nie będzie mszy św. szkolnej.
  • W maju oddajemy cześć Matce Najświętszej. Godzinki w tym tygodniu w środę, czwartek i sobotę o 6.30. Majowe w środę, czwartek, piątek i sobotę o 17.30, a w przyszłą niedzielę o 17.00.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. Członków Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30, zamiast adoracji. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców przed każdą mszą świętą. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Majowe odprawimy o 17.30. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  • W przyszłą niedzielę mszą świętą o godz. 18.00 rozpocznie się triduum przed sakramentem bierzmowania dla kandydatów, ich rodziców i świadków.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek.
  • Władze naszego miasta zapraszają na mszę św. w intencji ojczyzny i mieszkańców Rudy Śląskiej, która odbędzie się w Kochłowicach 3 maja o 10.30.
  • Narzeczonych już dziś zapraszamy do udziału w naukach przedślubnych, które odbędą się w soboty 11, 18 i 25 maja. Początek o 16.00.
  • Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jutro – w poniedziałek – na parkingu przy kościele w godzinach od 9.00 do 14.00. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na misje.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego,
Anioł Stróż dla najmłodszych nasz informator parafialny.