Ogłoszenia 27.05.2018

Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Świętej. „W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” – tak rozpoczynamy dzień i każdą modlitwę. Kiedy czynimy znak krzyża, stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę. Nasze chrześcijańskie życie jest zanurzone w tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech Osobach.”

Dziś po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka na rzecz pomocy w remoncie pomieszczeń
w Świetlicy św. Filipa Nereusza przy ulicy Solidarności.

 • Pieszych pielgrzymów wracających z Piekar powitamy około godz. 19.00 przy krzyżu na ul. Zamenhofa. Pielgrzymka zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym w naszym kościele.
 • Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 • W poniedziałek po mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych, podczas której będzie można zapisać się na pielgrzymkę grupy.
 • Procesję w czwartek – w Boże Ciało – rozpoczniemy mszą św. o godz. 8.30 przy krzyżu na ulicy Energetyków. Tak jak w ubiegłych latach modlimy się przy ołtarzach na zbiegu ulic: Energetyków, Solidarności i Międzyblokowej, przy krzyżu na ul. Zamenhofa i przy końcu ul. Leśnej. Przypominamy porządek procesji: krzyż, za krzyżem mężczyźni i młodzież męska, sztandary, dzieci komunijne, ministranci, dzieci sypiące kwiaty, baldachim, kobiety i młodzież żeńska. Pozostałe dzieci idą w procesji ze swoimi rodzicami. Do sypania kwiatów zapraszamy również dziewczynki w wieku przedszkolnym. Prosimy o udekorowanie okien nie tylko przy trasie procesji. Do niesienia baldachimu zapraszamy górników w strojach galowych. Po powrocie do kościoła, około godziny 11.00 zostanie odprawiona msza św. Po południu msze św. o godz. 14.30, 16.00 i 18.00. Kolekta z Bożego Ciała, jak co roku przeznaczona jest na organizację kolonii letnich dla dzieci z naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała w środę o 17.30.
 • Jeszcze do środy włącznie zapraszamy na Godzinki. Nabożeństwa majowe dzisiaj i w Boże Ciało o 17.00, a w poniedziałek, wtorek i środę o 17.30.
 • W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie na zakończenie mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja dookoła kościoła.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Podczas mszy o godz. 18.00 dzieci obchodzą pierwszą rocznicę Wczesnej Komunii. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie I i II róży.
 • W przyszłą niedzielę, podczas dodatkowej mszy św. o godz. 12.00 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Nabożeństwo dla tych dzieci o godz. 17.00. Spowiedź przed Komunią dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych w sobotę o 8.45.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na archidiecezję.
 • Makulaturę na misje można składać w poniedziałek i wtorek do kontenera wystawionego za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 15.
 • Spotkanie grupy medycznej Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w przyszłą niedzielę 3 czerwca o godz. 18.00 w salce. Zapraszamy na nie również chętnych, którzy chcieliby włączyć się do udziału w pracach tej grupy.


 Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość z dodatkiem o Mundialu w Rosji nasz informator parafialny.

-->