Ogłoszenia 26.11.2017

 

      „Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Król Wszechświata, któremu wszystko jest poddane, jest zarazem pasterzem, który dba o każdego z nas. Wzywa nas też, abyśmy i my troszczyli się o innych, często słabszych, uboższych i opuszczonych. W potrzebujących jest Jezus. Pomagając im, służymy Jezusowi Królowi. Niech Chrystus uwrażliwi nasze serca na biedę drugiego człowieka. Bo nie udzielając pomocy, odwracamy się od Jezusa.”

  

 • Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 • Dlaczego, aż cztery Ewangelie?, to temat kolejnej katechezy dla dorosłych, na którą zapraszamy     w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • Msza święta szkolna w czwartek o 17.00.
 • Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek po mszy św. wieczornej.
 • W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. O 16.00 adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do NSPJ,       o 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych oraz dzieci, które w maju tego roku przystąpiły do I Komunii św. W sobotę     o 7.30 różaniec, o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Szkoła Podstawowa nr 15 obchodzi w tym roku jubileusz 45 – lecia istnienia. Msza św. z tej okazji     w piątek o godz. 11.00 w naszym kościele.
 • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
 • W salce można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.
 • W sobotę 2 grudnia rozpoczynamy  odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolęd do świąt Bożego Narodzenia podany jest w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 • Chorych parafian przed świętami odwiedzimy w sobotę 16 grudnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Już dziś zapraszamy na mszę św. z okazji wspomnienia św. Barbary, patronki górników. Odbędzie się ona tradycyjnie 4 grudnia, to jest w przyszły poniedziałek o godz. 8.00.

 

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

 

 

-->