Ogłoszenia 26.08.2018

Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa, o czym również usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy ją do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw zdarza nam się zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.

  • We wtorek o 18.00 msza św. w intencji zmarłego ks. proboszcza Zygmunta Długajczyka w 12 rocznicę śmierci.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
  • Od soboty 1 września wracamy do zwykłego porządku mszy świętych.
  • Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XI i XII róży.
  • W przyszłą niedzielę msza święta o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji naszych księży Tomasza Mandrysza i Macieja Brola z okazji ich urodzin.
  • Dzieci naszej parafii, ich rodziców i wychowawców już dziś zapraszamy na msze św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, które odprawimy we wtorek 4 września: o godz. 8.30 msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 27, o 11.00 dla Szkoły Podstawowej nr 15. Spowiedź dla dzieci w najbliższą sobotę od godz. 17.00.
  • Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 8 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej Katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Początek o 14.30.

 


Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->