Ogłoszenia 25.02.2018

 

      „Wielki Post, który przeżywamy, jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy wszystkiego, co przydarza nam się w życiu, musimy pamiętać, że Jemu zależy na nas. Nawrócenie jest decyzją powrotu do kochającego Boga. W Ewangelii usłyszymy słowa Boga Ojca: ,,To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!” Zaufajmy Jezusowi, a On nas poprowadzi.”

      Kolekta dzisiejsza jest jałmużną postną. Przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy  się w trakcie Drogi Krzyżowej. Formularz na zalecki znajdziemy w z tyłu kościoła i przed wejściem do kaplicy.
 • W poniedziałek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Początek o 18.30 w kościele.
 • W środę po mszy o godz. 8.00 spotkanie Klubu Seniora w salce. Nowenna do Matki Boskiej Nierustającej Pomocy o godz. 17.30.
 • Uczniów klas II gimnazjalnych i klas VII naszych szkół podstawowych zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w ramach formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania w najbliższą środę po mszy wieczornej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. O 15.30 adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Członków Straży Honorowej zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej zamiast adoracji. Od 17.00 okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Droga krzyżowa dla dzieci i gimnazjalistów w czwartek o 16.30. Msza szkolna o godz. 17.00.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
 • Spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy wieczornej w salce.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XIV i XV róży.
 • Parafia Matki Bożej Różańcowej w Halembie zaprasza na nocne czuwanie w piątek, 2 marca.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ojciec Łukasz Skołud ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny. Szczegółowy plan zostanie podany w przyszłym tygodniu. Już dziś informujemy, że rekolekcyjna msza św. z sakramentem namaszczenia i nauką dla chorych oraz starszych wiekliem parafian odbędzie się w poniedziałek 5 marca o godz. 10.00.

Jest  nowy numer Gościa Niedzielnego i informator parafialny z planem naszych rekolekcji wielkopostnych

-->