Ogłoszenia 24.12.2017

 

 

      „Zapaliliśmy czwartą świecę na adwentowym wieńcu. Przyjście Pana jest już naprawdę bliskie. Ile jest w nas wiary w Bożą obietnicę? Na ile Bogu zaufaliśmy? Dziś wpatrujemy się w Józefa, który bez kalkulowania, czy zbytniego ociągania się podjął się realizacji polecenia anioła. Był gotowy. Czy my też jesteśmy gotowi do podjęcia wezwania, które Bóg kieruje do każdego z nas? Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana?”

 • Okazja do spowiedzi przed świętami jeszcze dziś przed każdą mszą świętą. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym nie ma mszy św. wieczornej o godz. 18.00. O północy uroczysta Pasterka sprawowana w intencji całej naszej parafii. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a po Pasterce młodzież zaprasza do kaplicy na wspólne kolędowanie.
 • Msze święte w pierwsze i drugie święto będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jutro o 11.00 uroczysta suma odpustowa sprawowana w intencji całej naszej parafii, o 17.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Sakramentu chrztu świętego udzielimy w drugie święto podczas mszy o 14.30. Kolekta w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 • W środę, czwartek i piątek nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Nie będzie również nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ani cichej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W czwartek przypada Święto Świętych Młodzianków. Dzieci zapraszamy na mszę św. o godz. 10.00, połączoną z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XV i XVI róży.
 • W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Jest to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane, jak w każdą niedzielę. Nie będzie mszy o godz. 18.00. Dodatkowa msza św. o 17.00 z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym i podsumowaniem minionego roku. Msza św. w intencji rodzin naszej parafii o godz. 11.00.
 • W zakrystii można zgłaszać chorych, którym szafarze zaniosą Komunię w Święta Bożego Narodzenia.
 • W dniach oktawy Świąt Narodzenia Pańskiego zapraszamy do udziału w mszach świętych. Oktawa zakończy się w poniedziałek 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 • Odwiedziny kolędowe po świętach rozpoczną się w środę 27 grudnia. Plan kolęd jest wywieszony w gablotce. Znajdziemy go również na stronie internetowej parafii.
 • Jak co roku Dzieci Maryi zapraszają na Jasełka, które przedstawią w niedzielę 7 stycznia po mszy wieczornej.
 • Już dziś informujemy, że od 1 stycznia będzie można zapisać się na Seminarium Odnowy Wiary, które jest organizowane przez naszą parafię. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
 • W salce można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny, kalendarz parafialny oraz płytę z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Wspólnoty Dzieci Maryi naszej parafii.

Jest  świąteczne wydanie naszej gazetki parafialnej Boże Narodzenie, świąteczny – podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. i nasz informator parafialny.

 

 

-->