Ogłoszenia 24.06.2018

Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont katowickiej katedry.

 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu jest tak zwanym Świętopietrzem, przeznaczonym na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IX i X róży.
 • Począwszy od przyszłej niedzieli 1 lipca msze św. będą sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie będzie mszy o godz. 18.00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 • W dniach od 20 do 25 sierpnia odbędzie się jubileuszowa 40. Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczynają się w dniu dzisiejszym drogą internetową. Link jest zamieszczony na stronie parafialnej. Pozostałe zapisy w niedziele: 29 lipca, 5 i 12 sierpnia w salce nr 3 po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Podobnie jak w latach ubiegłych można składać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Można też składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi. Z tyłu kościoła są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.
 • Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 23 sierpnia i w corocznej Pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od 30 lipca w salce. Szczegóły są podane w gablotce.
 • Gościmy dziś przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II.
 • Koło Radia Maryja zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 8 lipca. Szczegóły w gablotce.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.

Jest nowy numer gazetki parafialnej Boże Narodzenie. Jest też Gość Niedzielny nasz informator parafialny.

-->