Ogłoszenia 24.03.2019

 NIEDZIELA 24 MARCA 2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Sensem naszego przyjścia na Mszę świętą jest spotkanie z Jezusem, który za nas umarł i zmartwychwstał. W czasie Wielkiego Postu wielokrotnie dotykamy kwestii ludzkiej słabości i grzechów, które obciążają nasze sumienia. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczymy Tego, któremu nie jest obojętny nasz los. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win. ”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 • Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziś o 19.00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Zapraszamy na nią młodzież studiującą, pracującą i uczącą się w szkołach średnich. Chorych i starszych wiekiem parafian zapraszamy na mszę św. z nauką rekolekcyjną i sakramentem namaszczenia chorych w poniedziałek o godz. 10.00. Spotkanie rekolekcyjne dla mężczyzn w poniedziałek o godz. 19.00, a dla kobiet we wtorek o 19.00. Nauki ogólne dla wszystkich w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje zakończymy w środę podczas mszy o 8.00 i 18.00.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy się w trakcie Drogi Krzyżowej.
 • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. W czasie mszy św. o godz. 18.00 osoby, które chcą podjąć się dzieła duchowej adopcji złożą uroczyste przyrzeczenie.
 • Katecheza dla dorosłych z powodu rekolekcji wielkopostnych została przeniesiona na poniedziałek 1 kwietnia.
 • Organizatorów Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do salki na spotkanie we wtorek 26 marca o godz. 20.00.
 • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Z racji rekolekcji wielkopostnych dla uczniów naszych szkół podstawowych w najbliższy czwartek nie będzie mszy świętej szkolnej o 17.00 i Drogi Krzyżowej o 16.30.
 • W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia Parafialnych Zespołów Charytatywnych Dekanatu Kochłowice. Zainteresowanych zapraszamy do udziału, szczególnie we mszy świętej o godz. 10.30. Szczegółowy plan znajdziemy w gablotce.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie XI i XII róży.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy nasz odpust parafialny ku czci Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na sumę odpustową z procesją dookoła kościoła o godz. 11.00 i na nieszpory odpustowe o godz. 17.00. Kazania wygłosi ks. Rafał Skitek – redaktor Radia eM. Już tradycyjnie, po każdej mszy przed kościołem Dzieci Maryi zapraszają do udziału w quizie odpustowym.
 • Uczniów klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w ramach formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek 5 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele.
 • Już dziś zapraszamy na spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek 4 kwietnia po mszy świętej wieczornej.
 • Chorych przed świętami odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 • W piątek 5 kwietnia z parafii NSPJ w Starej Bykowinie wyruszy ekstremalna droga krzyżowa. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy – pierwsza o długości 26 kilometrów i druga o długości 41 kilometrów. Zapisy drogą elektroniczną. Szczegóły na plakacie.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa nasz informator parafialny.

-->