Ogłoszenia 24.02.2019

Punktem wyjścia miłości nieprzyjaciół jest przebaczenie. Zanim zaczniemy się modlić, zanim potrafimy wyjść z chlebem do tego, kto nas skrzywdził, a sam jest głodny, zanim potrafimy stanąć i nie odpowiedzieć na cios, ale spojrzeć odważnie i z mocą zwycięzcy, wcześniej trzeba zrobić ten pierwszy, podstawowy i najtrudniejszy krok – przebaczyć w sercu. Chrystus domaga się przebaczenia, które zawiera rezygnację z zemsty oraz dopuszczenie drugiego człowieka do normalnego spotkania.”

Dziś przed kościołem zbiórka na budowę kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej
w Rybniku – Nowinach.

  • Do udziału w wirtualnej podróży po sanktuariach naszej archidiecezji zapraszamy podczas kolejnej katechezy dla dorosłych, która odbędzie się w poniedziałek po mszy wieczornej w salce.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
  • Msza święta szkolna w czwartek o 17.00.
  • Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie do salki na piętrze w najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do NSPJ. Od 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców. Okazja do oddania czci relikwiom św. Małgorzaty Marii Alacoque po mszach o 8.00 i 18.00. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie III i IV róży.
  • Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza prosi o przekazanie 1% podatku. Osoby, które potrzebują pomocy w rozliczeniu zeznania, mogą ją uzyskać we wtorki w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz w środy od 10.00 do 12.00 w biurze stowarzyszenia przy ul. Solidarności 21.
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na VI Debatę Walentynkową, na której poruszony zostanie temat: Z tym czekać nie warto! Małżeństwo przed trzydziestką? Gośćmi będą między innymi Monika i Marcin Gomułkowie znani z bloga Początek wieczności. Debata odbędzie się w środę 27.02 o godz. 17.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.

-->