ogłoszenia 23.09.2018

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. A Jezus im powiedział: ”Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czy do takiej wielkości dążymy?”

• Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po mszy świętej wieczornej.
  • Pierwsza po wakacjach katecheza dla dorosłych, tym razem poświęcona bieżącym wydarzeniom z życia Kościoła, w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
  • W czwartek o 17.00 msza św. szkolna.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie V i VI róży.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Wyjazd Klubu Seniora do Brennej we wtorek o 8.00 sprzed krzyża przy ulicy Zamenhofa.
  • Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13 października. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Członków Akcji Katolickiej już dziś zapraszamy na spotkanie w czwartek 4 października.
  • Młodzież z klas drugich szkół średnich zapraszamy do odbycia kursu przedmałżeńskiego. Dyplom ukończenia będzie wymagany do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 11 października.
  • Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w soboty 6, 13 i 20 października.
  • W poniedziałek 24 września można składać makulaturę do kontenera wystawionego przy Szkole Podstawowej nr 15. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na misje.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego z obrazkiem i tekstem modlitwy za księży. Jest też Mały Gość Niedzielny i nasz informator parafialny.