Ogłoszenia 23.06.2019

„Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo mnie uważacie?” Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce, a On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi podczas tej Mszy świętej, kim On dla nas jest.”

Dziś przed kościołem zbiórka na rzecz misji w Zambii, prowadzonej przez pochodzącego z naszej
archidiecezji ks. Waldemara Potrapeluka.

  •  W dzisiejszą niedzielę na zakończenie każdej mszy św. odśpiewamy suplikacje jako akt zadośćuczynienia za grzechy świętokradztwa i profanacji Najświętszego Sakramentu.
  • W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie na zakończenie mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja dookoła kościoła.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
  • W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 8.00 będzie sprawowana w intencji czcicieli NSPJ, a po niej nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza o 18.00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po mszach o 8.00 i 18.00 okazja do ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu jest tak zwanym Świętopietrzem, przeznaczonym na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont katowickiej katedry.
  • W dniach od 19 do 24 sierpnia odbędzie się 41. Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczynają się w niedzielę 21 lipca drogą internetową. Link zostanie zamieszczony na stronie parafialnej. Pozostałe zapisy w niedziele: 28 lipca, 4 i 11 sierpnia w salce nr 3 po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Podobnie jak w latach ubiegłych można składać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Można też składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi. Z tyłu kościoła są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.
  • Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 22 sierpnia i w corocznej pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od 29 lipca w salce. Szczegóły są podane w gablotce.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji. Koło Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 14 lipca.

 

Jest nowy numer Bożego Narodzenia, Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->