Ogłoszenia 22 lipca 2018

NIEDZIELA 22 lipca 2018

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dobro i zło są przemieszane. Zły duch sieje zło tam, gdzie rodzi się dobro.
Bóg zaś sieje dobro tam, gdzie jest zło. Kto zwycięży? To jest już przesądzone – wiadomo, że Bóg.
W ogóle dobro jest silniejsze od zła. Zło ma umiejętność wzbudzenia w nas lęku, ale nie ma mocy, która przewyższałaby moc dobra.”

• W piątek od 17.00cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XV i I róży.

• W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – po każdej mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.

• Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00,
    a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz.
    18.00.

• W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym. Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.

• W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.

• Trwają internetowe zapisy na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tradycyjny sposób na pielgrzymkę będzie można zapisać się w salce w przyszłą niedzielę 29 lipca oraz w niedziele 5 i 12 sierpnia.

• Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 23 sierpnia
    i w corocznej Pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od
    30lipca w salce. Szczegóły są podane w gablotce.

• Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi zwracają się z prośbą o nocleg
    ze środy 8 na czwartek 9 sierpnia.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i naszinformator parafialny.