Ogłoszenia 22.09.2019

Rządca zarabiał w sposób nie zawsze uczciwy – dokładał swój procent, często nie mały, do udzielanych pożyczek. Postanowił wykorzystać fakt swojej pazerności i wobec dłużników Pana okazać łaskawość, darując sporą część długu. Rządca nie jest chwalony za nieuczciwość, jest chwalony za roztropność i umiejętność zadbania o swoją przyszłość. Katolik byłby o wiele lepszym człowiekiem, gdyby tak gorliwie i roztropnie zabiegał o dobro, jak człowiek tego świata zabiega o zdobycie pieniędzy i wygody życia. Ludzie byliby o wiele lepsi, gdyby przynajmniej tyle uwagi poświęcali swoim duszom, co ziemskim interesom.”

 

 • Katecheza dla dorosłych w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Będzie ona poświęcona aktualnym sprawom z życia Kościoła.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • Rodziców dzieci klas trzecich ze szkół podstawowych nr 15 i 27, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w środę 25 września o 18.30 w kaplicy. Obecność obowiązkowa.
 • Msza św. szkolna w czwartek o 17.00.
 • Członków Rady Parafialnej zapraszamy do udziału we mszy świętej wieczornej w najbliższy czwartek 26 września. Po mszy spotkanie w salce na piętrze.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
 • W piątek od 17.15 spowiedź kandydatów do bierzmowania.Msza św. w intencji młodzieży i rodziców o godz. 18.00. Po mszy spotkanie formacyjne dla kandydatów i ich rodziców. Obecność rodziców i młodzieży obowiązkowa.
 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 • W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
 • W przyszłą niedzielę msza święta o 18.00 będzie sprawowana w intencji uczestników tegorocznej Pielgrzymki Młodych do Włoch. Po mszy spotkanie pielgrzymów w salce nr 1.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 • Terminy Pierwszej Komunii dzieci ze szkół nr 15 i 27 do roku 2022 włącznie są podane na stronie internetowej parafii.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.

-->