Ogłoszenia 21.07.2019

OGŁOSZENIA

PARAFIALNE

 

NIEDZIELA 21 lipca 2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus gromadzi nas przy ołtarzu, naucza nas oraz umacnia. Nieraz jesteśmy bardzo zajęci
i ledwo nadążamy wszystko zrobić. Jezus jednak wskazuje, że nasze codzienne niepokoje nie są najważniejsze. Nie pozwólmy, żeby przesłoniły nam duchowe życie, osobistą relację z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na chwilę i powierzmy nasze zmartwienia Jezusowi. Wsłuchajmy się w Jego słowa, które kieruje do każdego z nas.”

Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.

 • Jutro w poniedziałek przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy świętej o 7.30 w kaplicy wystawienie i adoracja do mszy wieczornej.
  O
   17.30 zakończenie nabożeństwem eucharystycznym.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • W piątek od 17.00cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  O
   17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XIII i XIV róży.
 • W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – po każdej mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom. Podczas mszy
  o
   14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
 • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym.
  Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.
 • W dniach od 19 do 24 sierpnia odbędzie się 41. Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę.

Zapisy rozpoczynają się dziś w niedzielę drogą internetową. Link jest zamieszczony na stronie parafialnej. Pozostałe zapisy w niedziele: 28 lipca, 4 i 11 sierpnia w salce nr 3 po mszach świętych, oprócz mszy o 6.30. Podobnie jak w latach ubiegłych można składać ofiary na fundusz pielgrzymkowy w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne. Można też składać intencje modlitewne, które będą czytane w czasie drogi. Z tyłu kościoła są wyłożone formularze, na których można zapisywać intencje modlitewne.

 • Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 22 sierpnia i w corocznej pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od 29 lipca w salce. Szczegóły są podane w gablotce.
 • W dniach od 21 do 23 sierpnia odbędzie się III Rowerowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
 • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi zwracają się z prośbą o nocleg
  z czwartku 8 na piątek 9 sierpnia.
 • W związku ze zmianami w realizacji Programu „Rodzina 500 plus”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej informuje, że od 1 lipca 2019 roku program obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach informacyjnych wywieszonych w naszych gablotkach oraz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->