Ogłoszenia 21.05.2017

 

          ”Chrystus mówi, że nie zostawi nas sierotami. Oczekujemy na Pocieszyciela, na Ducha Świętego. Nie widzimy rzeczywistości, w którą wierzymy, ale ona istnieje naprawdę. Wyrazem naszej wiary jest przestrzeganie przykazań otrzymanych od Boga.”

 

            Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła
i parafii.

 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. W poniedziałek o 17.00 modlimy się przy krzyży na ul. Energetyków i w procesji udajemy się do kościoła na nabożeństwo majowe i mszę św. We wtorek o 17.00 modlitwy przy krzyżu na ulicy Zamenhofa. Potem procesyjne przejście do kościoła. W środę nabożeństwo majowe rozpoczniemy o 16.30 od modlitwy przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym.
 • Na kolejną katechezę dla dorosłych, tym razem poświęconą bieżącym sprawom z życia kościoła, zapraszamy w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
 • W środę, podczas mszy o 18.00 młodzież z naszej parafii i z parafii ze starej Halemby przyjmie sakrament bierzmowania. Dziś mszą św. o godz. 18.00 młodzież rozpoczyna triduum bezpośrednio przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. W poniedziałek na mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów ze swoimi rodzicami. Po mszy nabożeństwo w ramach peregrynacji Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. We wtorek młodzież wraz ze swymi świadkami spotyka się na mszy św. wieczornej. Podczas bierzmowania zostanie zebrana kolekta na fundusz stypendialny bł. ks. Emila Szramka, wspierający kształcenie zdolnej młodzieży            z potrzebujących rodzin
 • Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele      o 17.00. W środę majowe odprawimy wyjątkowo o 16.30.
 • Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów w czwartek o godz. 17.00.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po mszy wieczornej.
 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 • W piątek obchodzimy Dzień Matki. Msza święta w intencji matek i za zmarłe matki o 18.00.
 • Nowennę do Ducha Świętego odmówimy w piątek i w sobotę w czasie mszy św. o godz. 7.00.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Grupa piesza wyruszy                 z naszego kościoła o godz. 5.00. Powrót i powitanie pielgrzymów około godz. 19.00 przy krzyżu na ul. Zamenhofa. Pielgrzymka zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym w naszym kościele. Spowiedź dla pielgrzymów w sobotę od godz. 17.00.
 • Narzeczonych już dziś informujemy, że ostatnie przed wakacjami nauki przedślubne odbędą się w soboty 3 i 10 czerwca.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, podobnie jak w roku ubiegłym, organizuje akcję Pieluszka dla Maluszka. Dziś przy wyjściu z kościoła są wystawione kosze, do których można składać pieluszki.
 • Kluby Młodzieżowe Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza  zapraszają
  do udziału w VII edycji gry terenowej GRoT, która odbędzie się w sobotę 27 maja na terenach leśnych Rudy Śląskiej. Organizatorzy zapraszają do udziału zespoły rodzinne, młodzieżowe         i złożone z osób dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej stowarzyszenia.
 • Kończy się 5 – letnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdeczne Bóg zapłać członkom Rady Parafialnej za troskę o sprawy naszej parafii. W związku z koniecznością przeprowadzenia nowych wyborów prosimy o wpisywanie swoich kandydatów na karteczki      z pieczątką parafialną, które znajdziemy pod chórem i wrzucanie ich do skrzynki obok. Spośród zgłoszonych kandydatów 18 czerwca przeprowadzimy wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W poniedziałek o 10.00 w Nereuszu, przy ul. Solidarności 21 gimnastyka dla mam i maluchów.

 

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i nasz informator parafialny.

-->