Ogłoszenia 21.04.2019

Grób jest pusty! Jezusa już tam nie ma! Teraz możemy Go znaleźć na drogach naszej codzienności. Zmartwychwstały Pan chce być blisko nas, bo bardzo Mu na nas zależy. Radość wielkanocna może stać się siłą do pokonywania największych nawet trudności w naszym życiu. Trzeba tylko z wiarą dostrzec, że grób jest już pusty, a Zmartwychwstały jest z nami.”

 • Dziś o 17.00 uroczyste nieszpory wielkanocne.
 • W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Przez całą Oktawę Wielkanocną zachęcamy do udziału we mszy świętej.
 • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Msza św. w intencji Klubu Seniora z okazji 20. rocznicy istnienia w naszej parafii w środę o 8.00. Po mszy spotkanie w salce.
 • Msza św. szkolna w czwartek o 17.00.
 • W najbliższy czwartek w parafii Matki Boskiej Różańcowej na Starej Halembie odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Kochłowice. Uroczysta msza św. koncelebrowana przez księży wszystkich parafii dekanatu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Przypominamy, że piątek w oktawie wielkanocnej nie jest dniem pokutnym. Nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych.
 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
 • W sobotę, w Wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy do naszego kościoła na wieczór uwielbienia. Początek po mszy świętej o godz. 18.00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 • Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. O 17.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej archidiecezji.
 • Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła i liturgii Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy radości i wszystkiego co dobre. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza błogosławieństwem i siłami. Niech uwrażliwia nasze serca na swoją obecność wśród nas i dzielenie się pokojem z innymi.

-->