Ogłoszenia 20.05.2018

Zesłanie Ducha Świętego jest spełnieniem obietnic, jakie Jezus zostawił uczniom. Duch Święty działa nieustannie także

 w naszych sercach. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie o darach Ducha Świętego, które otrzymaliśmy podczas bierzmowania. Módlmy się z mocą, abyśmy zawsze potrafili je wykorzystać w naszym codziennym życiu.”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego
kościoła i parafii.

 • W dzisiejszą uroczystość można uzyskać odpust zupełny przez publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

 • W tym miesiącu zapraszamy na Godzinki i nabożeństwa majowe. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00.

 • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.

 • Spotkanie uczestników pielgrzymki do Lourdes we wtorek po mszy wieczornej.

 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00 będzie sprawowana w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii z okazji Święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czasie tej mszy dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia złożone podczas tej uroczystości.

 • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum i VII ze szkół podstawowych w piątek o 17.15; o 18.00 msza św. dla młodzieży, a po niej spotkanie formacyjne.

 • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę 26 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 • Na mszę św. w intencji matek z okazji ich święta zapraszamy w sobotę o godz. 18.00.

 • Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.

 • W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Grupa piesza wyruszy z naszego kościoła o godz. 5.00. Powrót i powitanie pielgrzymów około godz. 19.00 przy krzyżu na ul. Zamenhofa. Pielgrzymka zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym w naszym kościele. Spowiedź dla pielgrzymów w sobotę od godz. 17.00.

 • W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka na rzecz pomocy w remoncie pomieszczeń w Świetlicy św. Filipa Nereusza przy ulicy Solidarności. Na co dzień Stowarzyszenie pomaga dzieciom z potrzebujących rodzin naszej parafii. O godz. 14.30 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w intencji Stowarzyszenia i darczyńców.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, podobnie jak w latach ubiegłych, organizuje akcję Pieluszka dla Maluszka. Dziś przy wyjściu z kościoła są wystawione kosze, do których można składać pieluszki.

 • Zespół Szkół Muzycznych w Nowym Bytomiu informuje, że w w roku szkolnym 2018/2019 powstanie klasa organów. Chętni z podstawowym przygotowaniem muzycznym, którzy chcą się uczyć gry na organach są proszeni o kontakt z sekretariatem szkoły oraz na egzaminy wstępne.

Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej Boże Narodzenie. Są również Gość Niedzielnynasz informator parafialny.

-->