Ogłoszenia 19,08,2018

„Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia.”

Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła      i parafii.

• Dziś odbywa się coroczna Pielgrzymka Kobiet do Piekar Śląskich. Pątniczki, szczególnie te z naszej parafii, polecamy opiece Matki Bożej.
  • Jutro wyrusza 40. Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście po błogosławieństwie – około godz. 8.00. Bagaże można składać od godz. 7.00. Zakończenie pielgrzymki w sobotę około 19.30  w parafii Matki Bożej Różańcowej w Halembie I. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach z pielgrzymami zapraszamy: w poniedziałek na mszę św. do Świerklańca o godz. 20.00, we wtorek o 19.30 do Psar na pogodny wieczór, w piątek o 19.30 na czuwanie modlitewne do Miodka.
  • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
  • W czwartek na Jasnej Górze odbędzie się Dzień Halembski: o 9.30 msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. biskupa, Droga Krzyżowa na Wałach ok. godz. 11.00, o 14.00 spotkanie w sali Kordeckiego, o 21.00 Apel Jasnogórski. Pielgrzymów autokarowych zachęcamy do pozostania na Apelu Jasnogórskim. Wyjazd autokarów o 6.30 z parkingu przy kościele. Zapisy na pielgrzymkę autokarową zostały zakończone ze względu na brak miejsc. Telewizja Sfera informuje, że w tym roku przeprowadzi nie tylko codzienną relację z Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, ale również na żywo będzie można oglądać transmisję z Dnia Halembskiego.
  • Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IX i X róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji uczestników 40. Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, a podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • Przypominamy, że do końca wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00,           a w niedziele nie ma mszy o 18.00.
  • Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 8 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.