Ogłoszenia 19.11.2017

„Nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec. Wiemy jednak, że na pewno przyjdzie. Otrzymaliśmy liczne talenty i nie chodzi tu tylko o talent pisarski, malarski, czy aktorski. Dostaliśmy takie talenty, jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra. Kiedyś Bóg zapyta każdego z nas, jak te talenty wykorzystaliśmy. Nie poddawajmy się lękom, zniechęceniu, czy bierności. Św. Pawł wzywa nas dzisiaj: Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.

• Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W środę przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Podczas mszy o godz. 18.00 modlimy się za nasz chór parafialny Cantate Deo.
  • Msza święta szkolna w czwartek o 17.00. Podczas mszy,  z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza, ministranci odnowią przyrzeczenia służby liturgicznej ołtarza. Po mszy spotkanie ministrantów i ich rodziców w salce.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej w piątek o 18.45 w kaplicy.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie V i VI róży.
  • Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • W salce można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.
  • Tegoroczne odwiedziny kolędowe rozpoczną się w sobotę 2 grudnia. W tym dniu odwiedzimy parafian z ul. Solidarności 4, 4a i 4b oraz z ul. Solidarności 13d, 15 i 15a. Początek o godz. 14.30. Szczegółowy plan kolęd do świąt Bożego Narodzenia podany jest w dzisiejszym informatorze parafialnym, w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  • Dom Rekolekcyjny w Kokoszycach zaprasza na Rekolekcje z Biblią w dniach od 11 do 14 grudnia. Szczegóły w gablotce.
  • W poniedziałek i wtorek można składać makulaturę do kontenera wystawionego przed Szkołą Podstawową nr 15. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny z planem kolęd do świąt Bożego Narodzenia.