Ogłoszenia 18.08.2019

  „Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia.

Kolekta dzisiejszejniedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na dokończenie prac

remontowych korytarza, łączącego probostwo z kaplicą.

  • Dziś odbywa się coroczna Pielgrzymka Kobiet do Piekar Śląskich. Pątniczki, szczególnie te z naszej parafii, polecamy opiece Matki Bożej.
  • Jutro wyrusza 41. Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście po błogosławieństwie, około godz. 8.00. Bagaże można składać od godz. 7.00. Zakończenie pielgrzymki w sobotę około 19.30 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Halembie I. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach z pielgrzymami zapraszamy: w poniedziałek na mszę św. do Świerklańca o godz. 20.00, we wtorek o 19.30 do Psar na pogodny wieczór, w piątek o 19.30 na czuwanie modlitewne do Miotka.
  • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
  • W czwartek na Jasnej Górze odbędzie się Dzień Halembski: o 9.30 msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, około godz. 11.00 droga krzyżowa na Wałach, o 14.00 spotkanie w Sali Papieskiej, o 21.00 Apel Jasnogórski. Pielgrzymów autokarowych zachęcamy do pozostania na Apelu Jasnogórskim. Wyjazd autokarów o 6.30 z parkingu przy kościele.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji uczestników 41. Halembskiej Pielgrzymki Na Jasną Górę. Podczas mszy podziękujemy Panu Bogu za dar pięcioletniej posługi w naszej parafii ks. Macieja Brola. Sakramentu chrztu św. udzielimy w czasie mszy o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 14.30 w salce.
  • Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia, w dniach od 6 do 8 września. Szczegóły w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->