Ogłoszenia 17.12.2017

 

 

 

      „Trzecia Niedziela Adwentu zwana jest Gaudete, ponieważ usłyszymy dziś wezwanie do radości. Zewsząd już otacza nas świąteczny wystrój i słyszymy kolędy. W tej przedświątecznej gorączce warto pamiętać, że będziemy obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia. A św. Paweł wzywa nas dzisiaj „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Tylko z czystym sercem będziemy naprawdę przygotowani na przyjście Chrystusa. Obyśmy mogli z radością Go przyjąć.”

 

      Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.

 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziełek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie. Roraty dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o 6.45, w czwartek o 17.00 – w ramach mszy św. szkolnej – i w piątek o 18.00. Rozdanie nagród za uczestnictwo w roratach w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00. Roraty dla młodzieży w poniedziałek o 19.00 w kaplicy, a dla dorosłych parafian od poniedziałku do soboty o godz. 8.00.
 • Trwają odwiedziny kolędowe. Kolęda w tym tygodniu jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.00. Plan kolęd po świętach Bożego Narodzenia jest wywieszony w gablotce. Znajdziemy go również w dzisiejszym wydaniu informatora parafialnego i na stronie internetowej parafii.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • Kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego w środę po mszy świętej wieczornej.
 • Spowiedź dzieci przed świętami w czwartek od godz. 16.00. Rodziców prosimy o dopilnowanie, by ich dzieci przystąpiły do spowiedzi w wyznaczonym terminie.
 • Okazja do spowiedzi przed świętami dla dorosłych: dziś przed każdą mszą św., w środę i czwartek od godz. 17.00, w piątek od 16.00, w sobotę od 6.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 i w Wigilię przed każdą mszą św.
 • Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XIII i XIV róży.
 • W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę, oprócz mszy o godz. 18.00. O północy uroczysta Pasterka sprawowana w intencji całej naszej parafii. Kolekta zebrana w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a po Pasterce młodzież zaprasza na wspólne kolędowanie.
 • Począwszy od mszy św. roratniej w czwartek o 17.00 będzie można zabierać do domów Betlejemskie Światełko Pokoju.
 • W zakrystii można zgłaszać chorych, którym szafarze zaniosą Komunię w Święta Bożego Narodzenia.
 • W salce można nabyć świece Caritas, opłatki na stół wigilijny i kalendarz parafialny. Jest również płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Wspólnoty Dzieci Maryi naszej parafii. Ofiara za płytę wynosi 15 zł.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny z planem kolęd po świętach Bożego Narodzenia.

 

 

 

-->