Ogłoszenia 17.06.2018

Królestwo Boże nie jest odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno wiary w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Przyjście na mszę św., modlitwa, czynienie dobra, to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu wiary, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.”

Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową,przeznaczoną na dalszy remont salek.

• Adoracja, przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Msza św. za zmarłego ks. proboszcza Zygmunta Długajczyka w rocznicę urodzin w środę o 8.00.
  • W tym tygodniu dzieci i gimnazjaliści kończą rok szkolny i katechetyczny. Msze św. z tej okazji będą sprawowane w czwartek o 9.00 w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 27 i o 10.00 w intencji Szkoły Podstawowej nr 15. Przedwakacyjna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów w środę od godz. 17.00. W najbliższy czwartek nie będzie już mszy szkolnej o godz. 17.00.
  • Ostatnie przed wakacjami spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek po mszy wieczornej.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
  • Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30.Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont katowickiej katedry.
  • Spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek po mszy o godz. 8.00.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
  • W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II.
  • Koło Radia Maryja zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 8 lipca. Szczegóły w gablotce.
  • Szkoła Podstawowa Nr 15 zaprasza rodziców z dziećmi rozpoczynającymi naukę w klasie pierwszej od nowego roku szkolnego 2018/2019 na spotkanie informacyjne we wtorek 19 czerwca o godz. 17.00.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.