Ogłoszenia 17.03.2019

W Wielkim Poście Chrystus zachęca nas, abyśmy razem z Nim poszli nie w tłum i do ludzi bawiących się, ale na wysoką górę osobno, bo tylko tam możemy Go zobaczyć prawdziwego. Wielki Post to czas bliskości z Bogiem takim, jakim On naprawdę jest – z Bogiem pełnym miłości do każdego człowieka. Boga najlepiej można usłyszeć w ciszy. ”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszej
parafii i kościoła. Przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny
Ad Gentes.

  • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy się w trakcie Drogi Krzyżowej.
  • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
  • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy w czwartek na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.O 17.00 msza święta szkolna.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie IX i X róży.
  • Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.Poprowadzi je ojciec Joachim Leszczyna ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Szczegółowy plan zostanie podany w przyszłym tygodniu. Już dziś informujemy, że rekolekcyjna msza z sakramentem namaszczenia i nauką dla chorych oraz starszych wiekiem parafian odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godz. 10.00.
-->