Ogłoszenia 16.09.2018

Jezus zadaje dziś pytanie skierowane do każdego z nas: „Za kogo Mnie uważacie?”. Może odpowiedź wydaje się oczywista. Jezus to przecież Zbawiciel, Mesjasz, Bóg. Czy nasze serce przyjmuje tę prawdę? Kim tak naprawdę jest dla nas Jezus? Czy jest dla nas kimś ważnym? Zobaczmy, na ile jest obecny w naszej codzienności, jak często zwracamy się do Niego? Możemy powiedzieć, że wierzymy, ale tak naprawdę to nasze czyny pokazują jaka jest nasza wiara.”

Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła  i parafii.

• Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W środę na mszy św. wieczornej gościmy w naszej parafii animatorów i rodziny DomowegoKościoła naszego dekanatu. Po mszy spotkanie w salce na piętrze.
  • Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej w środę o 18.30 w kaplicy.
  • W czwartek o 17.00 msza św. szkolna.
  • Najbliższy piątek jest trzecim piątkiem miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W piątek od 17.15 spowiedź kandydatów do bierzmowania. Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii o godz. 18.00. Po mszy spotkanie formacyjne dla kandydatów i ich rodziców. Obecność rodziców i młodzieży obowiązkowa.
  • Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy św. wieczornej.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie III i IV róży.
  • Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 24 września po mszy świętej wieczornej.
  • Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13 października. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w soboty 6, 13 i 20 października.
  • Parafia ewangelicka w Wirku zaprasza we wtorek 18 września na uroczysty koncert Zespołu Śląsk z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Szczegóły na plakacie.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego z ciekawym artykułem o wierze w czasach smartfona. Jest również nasz informator parafialny.