ogłoszenia 16.06.2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości Jednego Boga w trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trój jedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego
kościoła i parafii.

 • Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Msze św. z tej okazji będą sprawowane we wtorek o 8.45 w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 27 i o 11.00 w intencji Szkoły Podstawowej nr 15.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • Procesję w czwartek – w Boże Ciało – rozpoczniemy mszą świętą o godz. 8.30 przy krzyżu na ul. Energetyków. Jedna z intencji mszalnych będzie sprawowana za zmarłego księdza proboszcza Zygmunta Długajczyka w rocznicę urodzin. Tak jak w ubiegłych latach modlimy się przy ołtarzach na zbiegu ulic: Energetyków, Solidarności i Międzyblokowej, przy krzyżu na ulicy Zamenhofa i przy końcu ulicy Leśnej. Przypominamy porządek procesji: krzyż, za krzyżem mężczyźni i młodzież męska, sztandary, dzieci komunijne, ministranci, dzieci sypiące kwiaty, baldachim, kobiety i młodzież żeńska. Pozostałe dzieci idą w procesji ze swoimi rodzicami. Do sypania kwiatów zapraszamy również dziewczynki w wieku przedszkolnym. Prosimy o udekorowanie okien nie tylko przy trasie procesji. Do niesienia baldachimu zapraszamy górników w strojach galowych. Po powrocie do kościoła, około godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta. Po południu msze św. o godz. 14.30, 16.00 i 18.00. Kolekta z Bożego Ciała, jak co roku przeznaczona jest na organizację kolonii letnich dla dzieci z naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Bożego Ciała w środę od 17.30.
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do MiłosierdziaBożego.
 • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Na najbliższy piątek ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
 • W przyszłą niedzielę msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana w intencji naszych księży Macieja Brola i Tomasza Mandrysza z okazji ich urodzin. O 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 14.30 w salce. Kazania w niedzielę wygłosi ks. Waldemar Potrapeluk – misjonarz z Zambii. Po mszy przed kościołem zbiórka na pomoc w prowadzeniu jego pracy misyjnej.
 • Dekretem ks. Arcybiskupa nasz wikariusz ksiądz Maciej Brol został po pięciu latach posługi w naszej parafii skierowany do parafii św. Stanisława w Żorach. Już dziś serdecznie dziękujemy księdzu za posługę w naszej parafii, a termin mszy św. w jego intencji zostanie podany w najbliższym czasie.
 • Spotkanie Klubu Seniora jutro – w poniedziałek – po mszy o godz. 8.00.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
 • W poniedziałek i wtorek można składać makulaturę do kontenera wystawionego przy Szkole Podstawowej numer 15. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na misje.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.

-->