Ogłoszenia 15.04.2018

Niech mi się stanie według słowa Twego” – choć mówiła to drżącym głosem, to wiedziała, że tak trzeba, że to jest wola Boża wobec niej, wola którą ona odczytała i na którą przystała. A my gdzie jesteśmy w odczytywaniu świata i naszego życia w świetle woli Bożej? Czy w ogóle staramy się to czynić? Czy nasze oceny, decyzje, działania, są przepuszczane przez filtr woli Bożej?

Obchodzimy dziś uroczystość odpustową. Witamy serdecznie kaznodzieję odpustowego
ks. Piotra Borkowego emerytowanego proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Orzeszu. Witamy
również naszych gości i parafian, życząc wszystkim wielu łask Bożych uzyskanych przez
wstawiennictwo Matki Najświętszej.

• Nieszpory odpustowe dziś o 17.00.
  • W poniedziałek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Początek o 18.30.
  • środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o 18.45 w kaplicy.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XI i XII róży.
  • Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w sobotę 28 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • Tradycyjnie już w dzisiejszą uroczystość odpustową przed kościołem czeka na nas wiele atrakcji. Dzieci Maryi zapraszają do udziału w quizie odpustowym. Wśród wielu nagród są między innymi: pielgrzymka do Medjugorje, zaproszenie na kolację i kawę w wykwintnych restauracjach i kawiarniach, tablet, sprzęt gospodarstwa domowego, bony żywnościowe, bony do kliniki urody, żetony na myjnię. Każdy los wygrywa. Młodzież oazowa oferuje domowe wypieki.
  • Już dziś informujemy, że zapowiedziana na 16 czerwca pielgrzymka grupy katechezy dla dorosłych odbędzie się tydzień wcześniej, to jest w sobotę 9 czerwca.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na koncert zespołu „Śląsk” do Zabrza, w dniu 29 kwietnia. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza 2 czerwca na wspólny wyjazd na Lednicę. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy w zakrystii z wpłatą 50 zł zaliczki lub przez stronę internetową stowarzyszenia. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce.
  • Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza informuje, że pomoc w rozliczeniu zeznań podatkowych można uzyskać do środy 18 kwietnia.
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących Gustawa Morcinka w Wirku zaprasza na dni otwarte, które odbędą się w dniach od 23 do 25 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
  • Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy KWK Halemba zachęca do udziału w akcjach krwiodawstwa. Terminy organizowanych akcji są podane na ulotce informacyjnej. Najbliższa odbędzie się w sobotę 21 kwietnia.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnegonasz informator parafialny.