Ogłoszenia 14.05.2017

 

 

 

          ”Na pewno znasz nie jedną osobę lub małżeństwo, którym mogłoby się wydawać, że mają wszystko: są znani, lubiani, majętni, mieszkają w pięknym domu, a na wakacje wyjeżdżają kilka razy w roku. Natomiast gdy z nimi rozmawiasz, masz wrażenie, że tak naprawdę czegoś im cały czas brakuje, a ich status życiowy jest dla nich zwykłą codziennością, która już stała się po prostu normą.

Jezus pokazuje nam, że to On jest drogą, a my idąc za Nim jesteśmy na właściwej drodze. Tylko On może diametralnie zmienić nasze życie. Pozostaje jednak pytanie: czy chcemy na tę drogę wejść?”

 

 • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
 • W maju oddajemy cześć Matce Najświętszej. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00.
 • Spotkanie odpowiedzialnych grup parafialnych w poniedziałek 15 maja po mszy św. wieczornej w salce.
 • Pochodzący z naszej parafii ks. Grzegorz Stencel obchodzi 25. rocznicę kapłaństwa. Msza św. dziękczynna, sprawowana przez Jubilata w najbliższą środę o 16.30 w naszym kościele.
 • Wyjazd Klubu Seniora do Lichenia w czwartek o 6.00 sprzed krzyża przy ulicy Zamenhofa.
 • Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów w czwartek o godz. 17.00.
 • Kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego w czwartek po mszy św. wieczornej.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 • Nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po mszy wieczornej.
 • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę 20 maja. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • Msza św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę będzie sprawowana w intencji ks. Leszka Makówki z okazji jego urodzin.
 • Msza św. w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o 14.30.
 • W ubiegłą niedzielę przed kościołem, podczas zbiórki na pomoc w leczeniu chorej Izy zebraliśmy 24.600 zł. ZA OFIARNOŚĆ składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Zapraszamy na mszę św. w int. darczyńców zbiórki, ofiarowaną od Izy z rodziną w przyszłą niedzielę o 11.00.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
 • Społeczność Gimnazjum nr 9  im. św. Jana Pawła II zaprasza do udziału w VI Festynie Szkolnym, który odbędzie się w piątek 19 maja od godz. 16.00 na boisku szkolnym. W programie przewidziano wiele atrakcji, między innymi turnieje sportowe, loterię fantową, występy artystyczne uczniów. Można będzie też skosztować różnych specjałów w szkolnej kawiarence.
 • Kluby Młodzieżowe Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza  zapraszają do udziału w VII edycji gry terenowej GRoT, która odbędzie się w sobotę 27 maja na terenach leśnych Rudy Śląskiej. Organizatorzy zapraszają do udziału zespoły rodzinne, młodzieżowe         i złożone z osób dorosłych. Szczegóły na stronie internetowej stowarzyszenia.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, podobnie jak w roku ubiegłym, organizuje akcję Pieluszka dla Maluszka. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą wystawione kosze, do których można składać pieluszki. Szczegóły na plakacie.
 • Nereusz zaprasza w poniedziałek 15 maja o godz. 10.00 mamy razem ze swoimi pociechami na kolejne spotkanie, które odbędzie się przy ul. Solidarności 21.

 

 

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

 

 

 

-->