Ogłoszenia 14.04.2019

Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Podobnie jak tłumy wołające: „Hosanna”, my również przyszliśmy z palmami i oddajemy Bogu chwałę. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień i usłyszymy opis męki naszego Zbawiciela. Wydarzenia, które będziemy przeżywać w najbliższych dniach, mają kluczowe znaczenie dla naszego zbawienia. Nie bądźmy więc obojętni na cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tu chodzi o nasze życie wieczne.”

 • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na remont korytarza łączącego probostwo z kościołem.
 • Na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o 17.00.
 • Okazja do spowiedzi w dniu dzisiejszym przed każdą mszą świętą. Od poniedziałku do środy przed mszami porannymi i po południu – w poniedziałek i wtorek od 17.00 do 18.00. W środę – w ramach wieczoru pokuty po mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji w ciszy – spowiedź od 17.00 do 21.00. Prosimy, by sakramentu pokuty nie odkładać na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.
 • Na spotkanie odpowiedzialnych naszych grup parafialnych zapraszamy jutro, w poniedziałek po mszy świętej wieczornej.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Uczniów naszych szkół podstawowych, którzy nie wyspowiadali się jeszcze przed świętami zapraszamy do spowiedzi we wtorek o godz. 16.00. Rodziców prosimy o dopilnowanie, by ich dzieci nie przystępowały do sakramentu pokuty dopiero w dniach Triduum Paschalnego.
 • W WIELKI CZWARTEK: okazja do spowiedzi od 7.00 do 8.00 i od 15.00 do 17.30. Msza święta Wieczerzy Pańskiej – o 16.00 dla dzieci i o 18.00 dla dorosłych z Komunią pod dwoma postaciami. Po mszy adoracja w ciemnicy do godz. 21.00.
 • W WIELKI PIĄTEK: okazja do spowiedzi od 7.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych – od 7.15 czytanie zalecek, o 8.00 początek rozważań. Droga Krzyżowa dla dzieci o 10.00. Na liturgię Wielkiego Piątku zapraszamy o godz. 18.00. Po niej do 21.00adoracja przy Bożym Grobie i adoracja Krzyża. Tego dnia obowiązują post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę – do mszy Wigilii Paschalnej.
 • W WIELKĄ SOBOTĘ: okazja do spowiedzi od 7.00 do 17.30. Zachęcamy do adoracji Krzyża i modlitwy przy Bożym Grobie od godz. 7.00. Adoracja dla dzieci o 9.30. Pokarmy na stół wielkanocny święcimy na placu kościelnym od 10.00 do 16.00 o każdej pełnej godzinie. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Po mszy procesja rezurekcyjna dookoła Kościoła. Prosimy o przyniesienie świec, a mężczyzn zapraszamy do niesienia baldachimu.
 • W czasie obchodów Wielkiego Tygodnia można uzyskać odpust zupełny: w Wielki Czwartek przez udział we mszy św. i odmówienie Przed tak wielkim Sakramentem; w Wielki Piątek przez adorację i ucałowanie Krzyża podczas liturgii; w Wielką Sobotę przez udział w liturgii Wigilii Paschalnej.
 • W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy jak w każdą niedzielę. Na nieszpory wielkanocne zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00.
 • Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do wtorku włącznie.
 • W zakrystii można zgłaszać chorych, których szafarze odwiedzą w pierwszym i w drugim dniu świąt z Komunią świętą.
 • Młodzież oazowa i Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 27 organizują zbiórkę środków higieny osobistej i żywności długoterminowej w ramach akcji Chusta Weroniki. Dary zostaną przekazane bezdomnym i najbardziej potrzebującym. Można je składać codziennie po mszy św. wieczornej do salki nr 2.
 • W poniedziałek i wtorek można składać makulaturę do kontenera przy Szkole Podstawowej nr 15. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na misje.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.

-->