Ogłoszenia 14.01.2018

Jezus zadaje dziś uczniom pytanie: „Czego szukacie?” Czy odpowiedzielibyśmy na to pytanie: „Szukamy Boga i życia wiecznego”? Bo to pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko – przyszedł do nas jako małe dziecko, przyjmujemy Go w Komunii św., słuchamy w Słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwoli nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście Go szukamy?  ”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję.

• Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Uchodźcy   i Migranta. Pamiętamy          w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen, czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W tym tygodniu rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustajacej Pomocy. Przypominamy, że podczas trwania kolęd w czasie nowenny nie ma okazji do spowiedzi.
  • W czwartek o 17.00 msza święta szkolna dla dzieci.
  • Młodzieżowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Na zakończenie mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30.
  • Msza św. w intencji babć i dziadków naszej parafii za tydzień w niedzielę o 14.30.
  • Koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru Cantate Deo w przyszłą niedzielę o 17.00.
  • Trwają odwiedziny kolędowe. Zapisy na kolędę dodatkową, która odbędzie się w sobotę                27 stycznia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • Trwają również w kancelarii, zakrystii i przez stronę internetową zapisy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną -  koperetową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w soboty: 3, 10 i 17 lutego. Początek o godz. 16.00 w salce.
  • Najbliższe odwiedziny chorych w sobotę 17 lutego.
  • W Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej prezentowana jest do 4 lutego pokonkursowa wystawa Śląska Szopka Bożonarodzeniowa.

Jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny i nasz informator parafialny.