Ogłoszenia 13.10.2019

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność – mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.”

Przed kościołem zbiórka na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego.

• W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w czwartki po mszy szkolnej około 17.30, w niedziele o 17.00, a w pozostałe dni tygodnia o 17.15.
  • Msza św. szkolna w czwartek o 17.00.
  • W czwartek po wieczornej mszy świętej odbędzie się w naszym kościele koncert prawosławnego chóru z Rosji. W imieniu organizatora ojca Artura prosimy o zabranie chórzystów na nocleg z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Kolejne spotkanie dla młodzieży klas drugich szkół średnich w ramach kursu przedmałżeńskiego w czwartek o 18.45 w salce.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do ucałowania relikwii św. siostry Faustyny.
  • Wyjazd młodzieży na rekolekcje ewangelizacyjne do Wisły w piątek o godz. 16.00 z parkingu przy kościele.
  • Spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy wieczornej.
  • Druga część nauk przedślubnych dla narzeczonych w sobotę o 16.00 w salce.
  • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
  • W przyszłą niedzielę msza o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła i salek katechetycznych.
  • Młodzież oazowa zaprasza dziś na papieskie kremówki prosto z Wadowic. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji i wyjazdów młodzieży.
  • Wyjazd młodzieży do Wadowic z okazji Dnia Papieskiego w środę o godz. 9.00 z parkingu przy kościele.
  • Uczniów klas VII wraz z rodzicami już dziś zapraszamy na spotkanie organizacyjne w związku z początkiem czasu formacji przed bierzmowaniem, które odbędzie się w piątek 25 października. W programie: różaniec o 17.15, okazja do spowiedzi, msza święta i konferencja.
  • Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w każdy poniedziałek, w godz. 16.00 – 18.00 w pomieszczeniach, przy ulicy Solidarności 21. Szczegóły na plakacie.
  • Parafia Matki Bożej Różańcowej w Halembie zaprasza na adorację z pieśnią pielgrzymkową w najbliższy wtorek o 18.30.
  • Do kontenera przed Szkołą Podstawową nr 15 można składać makulaturę. Zbiórkę przewidziano na wtorek 15 i środę 16 października. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na misje.

Jest nowy numer
Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.