Ogłoszenia 13.05.2018

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do nieba, ale jednocześnie nas nie opuszcza. Mówi: ”Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jezus zostawił nam nie tylko zapewnienie, ale i swoją obecność w Kościele, w Eucharystii,
w otaczającym nas świecie, w życiu każdego z nas. Jest z nami, choć Go nie widzimy, nie słyszymy brzmienia Jego głosu.”

• Różaniec fatimski odmówimy dziś po mszy świętej wieczornej. Po nim procesja dookoła kościoła

z figurą Matki Bożej.

• W tym miesiącu zapraszamy na Godzinki i nabożeństwa majowe. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00. We wtorek z powodu bierzmowania majowe rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.00.
  • Nowenna do Ducha Świętego od poniedziałku do soboty w czasie mszy świętej o godz. 7.00.
  • Na ostatnie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary zapraszamy w poniedziałek o 18.30.
  • We wtorek 15 maja, podczas mszy o 18.00 młodzież z naszej parafii i ze starej Halemby przyjmie sakrament bierzmowania. Podczas bierzmowania zostanie zebrana kolekta na fundusz stypendialny bł. ks. Emila Szramka, wspierający kształcenie zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin.
  • Spotkanie odpowiedzialnych grup parafialnych w środę po mszy wieczornej.
  • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Msza św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 27 z okazji święta patronalnego w piątek o 9.30 w naszym kościele.
  • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Druga część nauk przedślubnych dla narzeczonych w sobotę o godz. 16.00 w salce nr 3.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  • W sobotę swoje urodziny obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętamy o Nim w modlitwie.
  • Msza św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę będzie sprawowana w intencji ks. Leszka Makówki

z okazji jego urodzin.

• Msza św. w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o 14.30.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w sobotę 26 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • Wyjazd Klubu Seniora do Lichenia we wtorek 15 maja o godz. 6.00 sprzed krzyża przy ulicy Zamenhofa.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze msza św. w intencji małżonków, przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, podobnie jak w latach ubiegłych, organizuje akcję Pieluszka dla Maluszka. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą wystawione kosze, do których można składać pieluszki.

W nowym numerze Gościa Niedzielnego, znajdziemy między innymi wywiad z ks. Łukaszem Skołudem, który prowadził w tym roku nasze rekolekcje wielkopostne.Jest również nasz informator parafialny.