Ogłoszenia 13.01.2019

Obchodzimy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kiedy Jan Chrzciciel zobaczył nadchodzącego Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Te same słowa wypowiadamy i my podczas każdej mszy świętej tuż przed przyjęciem Komunii. Może już przyzwyczailiśmy się do tych słów. A zawierają one w sobie głęboką prawdę. Wskazują na Jezusa, który oddał swoje życie za każdego z nas.”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na archidiecezję.

• W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. W czasie nowenny nie będzie okazji do spowiedzi.
  • Msza święta szkolna w czwartek o 17.00.
  • W czwartek schola młodzieżowa zaprasza do wspólnego kolędowania. Początek o 19.15 w kaplicy. Zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji tych wszystkich, którzy włączyli się w akcję Boże Narodzenie w pudełku po butach.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IX i X róży.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30.
  • Dziś o 17.00 koncert kolęd w wykonaniu chórów Cantate Deo i Vox Animae z Chrzanowa.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła i salek katechetycznych.
  • W kancelarii parafialnej i w zakrystii można zgłaszać się na kolędę dodatkową, która odbędzie się w sobotę 26 stycznia. Początek o godz. 13.00, a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy o 14.30.
  • Już dziś informujemy, że chorych parafian odwiedzimy w sobotę 9 lutego.
  • 20 stycznia w Parafii Ducha Świętego w Czarnym Lesie odbędzie się XXV Rudzkie Spotkanie Kolędowe. Początek o godz. 16.00.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.