Ogłoszenia 12 sierpień 2018

      OGŁOSZENIA

PARAFIALNE

 

NIEDZIELA 12 sierpnia 2018

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości – do tego wzywa nas dzisiaj św. Paweł. Nieważne kim jesteśmy, jaką mamy rodzinę i ile zarabiamy – mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczający. Taki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy.”

 • W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Różaniec odmówimy o 17.15. Po mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.

 • W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.Msze święte w tym dniu będą sprawowane w wakacyjnym porządku niedzielnym, czyli nie będzie mszy o godz. 18.00. Również kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 7.30 nabożeństwo do MiłosierdziaBożego.

 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.

 • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Do sakramentupokuty zapraszamy kobiety przed ich coroczną pielgrzymką do Piekar Śląskich. Od 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.

 • W przyszłą niedzielę msza św. o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci.

 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.W dniach od 20 do 25 sierpnia odbędzie się 40. jubileuszowa Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziś ostatni dzień zapisów drogą internetową oraz w tradycyjny sposób – w salce nr 3 po mszach świętych. Również dziś o 17.00 w naszej kaplicy spotkanie przedpielgrzymkowe uczestników pielgrzymki. Przypominamy także, że w dniach od 22 do 24 sierpnia odbędzie się II Rowerowa Halemska Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nadal wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy.

 • Zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 23 sierpnia
  i w corocznej Pielgrzymce
  kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami według normalnego porządku za wyjątkiem środy, w którą przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Szczegóły są podane w gablotce.

 • Telewizja Sfera informuje, że w tym roku przeprowadzi nie tylko codzienną relację z Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, ale również na żywo będzie można oglądać transmisję z Dnia Halembskiego.

 • Duszpasterze Sanktuarium w Piekarach zapraszają 14 sierpnia do udziału w Misterium ZaśnięciaNiepokalanej. Początek o godz. 16.00.

 • Koło Radia Maryja organizuje trzydniową pielgrzymkę do Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu, w dniach od 31 sierpnia do 2 września. Szczegóły w gablotce.


Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i naszinformator parafialny.

-->