Ogłoszenia 12.05.2019

Jezus, Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy za Nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył, ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem.”

• Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
  • Różaniec fatimski odmówimy jutro 13 maja w ramach nabożeństwa majowego o 17.30. Po mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
  • W maju oddajemy cześć Matce Najświętszej. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00.
  • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek od 17.00cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Kolejne spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy wieczornej.
  • Chorych parafian odwiedzimy w sobotę 18 maja. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich należących do wszelkich wspólnot formacyjnych i modlitewnych istniejących w naszej parafii na dzień wspólnoty, który rozpoczniemy mszą św. z konferencją ks. Karola Płonki, a zakończymy radosnym świętowaniem przy stole. Początek o godz. 10.00 w kościele.
  • Druga część nauk przedślubnych dla narzeczonych w sobotę o 16.00 w salce.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  • Msza św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę będzie sprawowana w intencji ks. proboszcza, obchodzącego 30 rocznicę święceń kapłańskich i w intencji. ks. Leszka Makówki z okazji jego urodzin. Tego samego dnia o godz. 14.30 msza w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w katowickiej katedrze zgromadzą się małżeńskie pary świętujące rocznice i jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.