Ogłoszenia 11.08.2019

„Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.”

 • We wtorek przypada Dzień Fatimski. Różaniec odmówimy o 17.15. Z powodu prac remontowych trwających za kościołem nie będzie procesji z figurą Matki Bożej.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą sprawowane w wakacyjnym porządku niedzielnym, czyli nie będzie mszy o godz. 18.00. Również kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po mszy o 7.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 •  W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Do sakramentu pokuty zapraszamy kobiety przed ich coroczna pielgrzymką do Piekar Śląskich. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie V i VI róży.
 • W przyszłą niedzielę msza św. o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
 • Kolekta w przyszła niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na dokończenie prac remontowych korytarza, łączącego probostwo z kaplicą.
 • Dziś po mszach świętych, za wyjątkiem mszy o 6.30, w salce nr 3 można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nadal wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy.
 • Zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 22 sierpnia i w corocznej pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami według porządku podanego w gablotce za wyjątkiem najbliższego czwartku z powodu przypadającej w tym dniu uroczystości.
 • Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Torunia i Lichenia, w dniach od 6 do 8 września. Szczegóły w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->