Ogłoszenia 11.03.2018

      „Czwarta Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Radości. Kościół święty cieszy się z łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż.”

 

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na archidiecezję.

 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele    o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy  się w trakcie Drogi Krzyżowej.
 • W poniedziałek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Początek o 18.30.
 • Spotkanie odpowiedzialnych naszych grup parafialnych we wtorek po mszy wieczornej w salce.
 • W środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.00 msza św. szkolna.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po mszy wieczornej.
 • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w piątek o 18.45 w kaplicy.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
 • Msza św. w intencji rocznych dzieci w przyszłą niedzielę o 14.30.
 • Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu Santarello, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 18 marca po mszy św. wieczornej. Po koncercie zostanie  przeprowadzona zbiórka na operację chorego Bartka.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
 • Chorych przed świętami odwiedzimy w sobotę 24 marca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
 •   W salce i przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 • Wydział Katechetyczny Kurii w Katowicach we współpracy z Telewizją TVS zapraszają od marca do oglądania programu „Skarby Biblii”, w którym młodzi widzowie będą mogli poznać historie ze Starego Testamentu. Emisja programu poprzedzona będzie komentarzem biblisty
  ks. dr Tomasza Kusza, wprowadzającego dzieci w tematykę odcinka. Zapraszamy przed telewizory w soboty i niedziele o 9.15.

 

 

Jest  nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz  informator parafialny.

-->