Ogłoszenia 10.06.2018

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet przed sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami zwrócić się do Boga.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

• środę 13 czerwca obchodzimy dzień fatimski. O 17.15 odmówimy różaniec, a po mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
  • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Na zakończenie mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • Ostatnie przed wakacjami spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy św. wieczornej.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie V i VI róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci.
  • Msza św. w intencji Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, oazy młodzieżowej i rodzin Domowego Kościoła na zakończenie kolejnego roku formacji w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową przeznaczoną na dalszy remont salek katechetycznych.
  • Ostatni przed wakacjami obchód chorych w sobotę 23 czerwca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę 16 czerwca w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Początek mszą św. w kościele św. Józefa o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach informacyjnych.
  • Koło Radia Maryja zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniu 8 lipca.

Szczegóły w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Anioł Stróż dla najmłodszych nasz informator parafialny.