ogłoszenia 10.03.2019

Pustynia w czasach Jezusa miała wiele znaczeń, także tych najgorszych, jako miejsce opuszczone przez Boga, miejsce demonów, pokusy i śmierci. Duch wyprowadził jednak Jezusa na pustynię, aby i ten wrogi teren uświęcił swoją obecnością i swoim zwycięstwem. Na pustyni dochodzi bowiem do pierwszego starcia z szatanem. Starcia zwycięskiego, jak słyszymy w Ewangelii, dzięki któremu dowiadujemy się, że pokusy można pokonać i, że żadna z nich nie jest ponad siły człowieka.”

Kolekta dzisiejsza to jałmużna postna.

  • Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości wystawionej pod chórem.
  • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy się w trakcie Drogi Krzyżowej. Formularz na zalecki znajdziemy z tyłu kościoła i przy wejściu do kaplicy.

  • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

  • Dzieci i młodzież zapraszamy w czwartek na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.O 17.00 msza święta szkolna.

  • Spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy świętej wieczornej.

  • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę 16 marca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie VII i VIII róży.

  • Msza św. w najbliższą niedzielę o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

  • Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu, to jest 24 marca. Poprowadzi je ojciec Joachim Leszczyna ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny. Nasz odpust parafialny Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w tym roku w IV Niedzielę Wielkiego Postu, to jest 31 marca. Kazania odpustowe wygłosi ks. Rafał Skitek – redaktor naczelny Radia eM.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny iAnioł Stróżdlanajmłodszych.

-->