Ogłoszenia 1.10.2017

 

 

      „Uważanie się za chrześcijanina nie zapewnia nam automatycznie zbawienia. Potrzeba nawrócenia, głębokiej przemiany serca. Nie wystarczy mówić, że się wierzy w Boga, jeśli nie przekłada się to na codzienne życie. Nie deklaracje, ale wewnętrzna postawa ma kluczowe znaczenie w drodze do Boga. ”

  

  Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne
w Katowicach.

 • Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w czwartki po mszy szkolnej około 17.30, w niedziele o 17.00, a w pozostałe dni tygodnia o 17.15.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, czcicielki Bożego Miłosierdzia. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do oddania czci relikwiom św. siostry Faustyny.
 • Msza św. szkolna w czwartek o 17.00.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.        W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. Członków Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów zapraszamy w tym dniu na Różaniec, zamiast adoracji. W piątek po mszy       o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O 16.30 adoracja Straży Honorowej. Od 17.00 okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz dla dzieci klas trzecich szkoły podstawowej. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Członków nowo wybranej Rady Parafialnej zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie, które odbędą się w najbliższy czwartek 5 października.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
 • Kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego dla młodzieży z klas drugich szkół ponadgimnazjalnych w czwartek o 18.45 w salce nr 3.
 • I część nauk przedślubnych dla narzeczonych w sobotę o 16.00 w salce.
 • W przyszłą niedzielę, podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia   z okazji Dnia Papieskiego.
 • Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w sobotę 14 października. Zapisy w zakrystii                               i kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej Boże Narodzenie z relacjami z wakacji, Gość Niedzielny, Mały Gość z audiobukiem drugiej części Quo Vadis, Anioł Stróż i informator parafialny.

 

 

-->