Ogłoszenia 1.09.2019

Naszym powołaniem jest miłość. Nie zaszczyty i pierwsze miejsca, ale cicha i pokorna realizacja przykazania miłości. Wymaga to zaparcia się samego siebie i nie szukania uznania za dokonane dobre czyny. Jezus nie tylko dał nam przykład takiego życia, lecz także umacnia nas na tej drodze prowadzącej do wewnętrznego szczęścia i radości.

Kazania głosi dziś ojciec Artur Wilczek duszpasterzujący na Syberii. Przed kościołem zbiórka na pomoc biednym dzieciom mieszkającym na terenie jego parafii. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję.

• Począwszy od dnia dzisiejszego wracamy do zwykłego porządku mszy świętych.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.

• Dzieci naszej parafii, ich rodziców i wychowawców zapraszamy na msze święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, które odprawimy we wtorek 3 września: o godz. 9.00 msza dla Szkoły Podstawowej nr 27, o 11.00 dla Szkoły Podstawowej nr 15.

• Katecheza dla Grupy Odnowienia Wczesnej Komunii we wtorek o 17.15. Tego samego dnia w salce nr 3 w godz. od 16.00 do 17.00 zapisy dzieci do Wczesnej Komunii na rok 2020.

• Pierwsza po wakacjach próba chóru parafialnego Cantate Deo w środę o 18.00 w salce. Zapraszamy również nowych chętnych do śpiewu w naszym chórze.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 msza w intencji kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i o nowe powołania, o 16.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz uczniów klas IV szkoły podstawowej. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

• Spotkanie zespołu katechetycznego w czwartek o 15.30 na probostwie.
  • W czwartek o 17.00 msza św. szkolna, podczas której poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych. Spowiedź dzieci na początek roku szkolnego w czwartek od 16.15 do 16.45.

• W piątek o 18.00 msza św. z udziałem młodzieży oazowej. Po mszy spotkanie w salce. Zapraszamy na nie młodzież szkolną, szczególnie uczniów z klas VI, VII i VIII oraz kandydatów do bierzmowania.

• Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów naszej parafii w piątek po mszy wieczornej.

• W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XI i XII róży.

• W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.

• Serdecznie witamy naszego nowego wikariusza księdza Michała Harnasza. Ksiądz Michał pochodzi z Boguszowic, a ostatnio duszpasterzował w parafii w Dąbrówce Wielkiej.

• Chorych odwiedzimy w sobotę 14 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

• Członków Rady Parafialnej już dziś zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 26 września po mszy wieczornej.

• Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w soboty 12, 19 i 26 października.

• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ostrzega przed osobami chodzącymi po domach i fałszywie podającymi się za pracowników ośrodka. Szczegóły na ulotce informacyjnej.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.