Ogłoszenia 1.04.2018

NIEDZIELA 1 kwietnia 2018

NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Grób już pusty! Jezusa już tam nie ma! Teraz możemy Go znaleźć na drogach naszej codzienności. Zmartwychwstały Pan chce być blisko nas, bo bardzo Mu na nas zależy. Radość wielkanocna może stać się siłą do pokonywania największych nawet trudności w naszym życiu. Trzeba tylko z wiarą dostrzec, że grób jest już pusty, a Zmartwychwstały jest z nami.”

 • Dziś o 17.00 uroczyste nieszpory wielkanocne.
 • W Poniedziałek Wielkanocny msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O 14.30 udzielimy sakramentu chrztu św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Przez całą Oktawę Wielkanocną zachęcamy do udziału we mszy św.
 • środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. O 16.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi. W sobotę o 7.30 różaniec. O 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
 • W najbliższy czwartek odbędzie się w naszej parafii Konwent Wielkanocny. Uroczysta msza św. koncelebrowana przez kapłanów wszystkich parafii Dekanatu Kochłowice o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Przypominamy, że piątek w Oktawie Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym. Nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
 • Msza święta w intencji rocznych dzieci w przyszłą niedzielę o 14.30.
 • Przyszła niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. O 17.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej archidiecezji, a przed kościołem zbiórka w ramach akcji charytatywnej Śląskie Dzieciom Aleppo.
 • Spotkanie Klubu Seniora w czwartek po mszy o godz. 8.00.
 • Już dziś informujemy, że nasz odpust parafialny ku czci Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w tym roku w niedzielę 15 kwietnia.
 • Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni i liturgii Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jest świąteczny Gość Niedzielny i nasz informator parafialny.

Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy radości i wszystkiego, co dobre. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza błogosławieństwem i siłami. Niech uwrażliwia nasze serca na swoją obecność wśród nas i dzielenie się pokojem z innymi.

-->