Intencje mszalne od 9 do 15 sierpnia

Poniedziałek 9 sierpnia​ ​ ​​ ​ ​
ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA, DZ. I MĘCZ., PATRONKI EUROPY

7​30- Za + Dorotę Wilczek w r. ur.

18​00- 1. O nawrócenie grzeszników.
2. Za + Mariana Szołtyska – ofiar. od sąsiadów z ul. 1 Maja 21e.

Wtorek 10 sierpnia
ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZ.

7​30- Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Bolesnej i św. Józefa w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.

18​00- 1. Za + Franciszka Skorkę, + żonę Annę oraz ++ lokatorów z ul. 1 maja 21d.
2. Za + Marię Bartunek w 30 dz. po +.

Środa 11 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. KLARY, DZIEWICY

7​30- Za + Jolantę Student – ofiar. od grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00-Dziękcz.​ W int. Zdzisławy Kaczor z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

Czwartek 12 sierpnia

7​30- Za ++ rodziców Helenę i Józefa Głuszak.

18​00- Za + Erykę Jarzynę w r + oraz ++ z pokrew.

Piątek​ 13 sierpnia

7​30- Za + Jana Janosza oraz + brata Krzysztofa i ++ z pokrewieństwa.

17​15-RÓŻANIEC FATIMSKI.

18​00- Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo św. Józefa w int. Marka z prośbą o dary Ducha Św. i błog. Boże.

Sobota 14 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZB. I MĘCZ.

7​30- 1. Za + męża Jana w 10 r. +.
2. Za + Eugeniusza Stanka w 1. r. + oraz + żonę Barbarę.

18​00- 1. Za ++ rodziców Marię i Edwarda.
2. Za + Zofię Sajdę w 30. dz. po + oraz + męża Jana, ++ rodziców i rodzeństwo.

NIEDZIELA 15 sierpnia​
​UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

6​30- Za + męża Jacka, ++ rodziców i + brata.

8​00- Za ++ lokatorów z ul. Solidarności 13a.

9​30-Dziękcz. W int. Antoniego Zimały z ok. 75. r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

11​00-Dziękcz.​ W int. małż. Grażyny i Tadeusza Kaczor z ok. 40. r. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
Po mszy błogosławieństwo rocznych dzieci: TOMALA Patrycja i GASZ Michalina.
Po mszy chrzest: Oskar MAŃKA.

14​30-Dziękcz. W int. małż. Sylwii i Grzegorza Wyleciał z ok. 10. r. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny.
Po mszy chrzest: HERISZ-JEDZINIAK Jakub.

16​00-Dziękcz. W int. Aleksandry Matusiak z ok. 18. r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

NIEDZIELA 8 SIERPNIA XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jam jest chleb życia” – mówi o sobie Chrystus już od dwóch tysięcy lat, gromadząc nas na Eucharystii. Przychodzimy do Niego, aby życie „mieć w obfitości”. Gromadząc się na mszy świętej, otwórzmy się na Boże życie, które jest w nas..”

• Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Łukasza Grzywocza, dyrektora Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Nasz gość głosi Słowo Boże oraz prosi o dar materialny przeznaczony na potrzeby domu rekolekcyjnego.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W piątek przypada dzień fatimski. Różaniec odmówimy o 17.15.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VI i VII róży.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00. W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym. Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.
  • Trwają zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski, który przypada 19 sierpnia. Szczegóły podane są w gablotce.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.