Intencje mszalne od 29 sierpnia do 5 września 2021

NIEDZIELA 29 sierpnia
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

630- Za + Roberta Jasiczka – ofiar. od rodziny Mastej z Głogowa.

800- 1. Za ++ Władysławę i Stanisława Górskich oraz ++ z pokrew. z obu stron.
2. Za + Teresę Zugę w 30 dz. po +.

930- 1. Dziękcz. W int. działkowców 1000-lecia.
2. Za ++ działkowców.

1100- 1. Dziękcz. W int. Erwina Bindacza z ok. 85 r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.
2. Dziękcz. W int. Stefanii Parysek z ok. 94 r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.
Po mszy chrzty: GRABOWSKI Leon i MATLA Stefan.

1430-Dziękcz. W int. Małgorzaty i Stanisława z ok. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.
Po mszy chrzty: MILCZARCZYK Emilia, KĘPCZYŃSKI Dominik, WIECZOREK Nikodem i SZCZYRBA Lena.

1600- 1. Za + Różę Zielińską w 1 r. +, ++ z rodzin Zielińskich i Wolskich oraz + Krystynę Bartoszek.
2. Za + Tytusa Pałkowskiego w 2 r. +.

Poniedziałek 30 sierpnia

730- Za + brata Jacka w r. + i dusze w czyśćcu cierpiące.

1800- 1. Za + Czesława Świdę w r. +, ++ rodziców, teściów i brata Henryka.
2. Za + Adama Gawła – ofiar. od rodziny Organiściaków.

Wtorek 31 sierpnia

730- Za + Jerzego Janoszkę – ofiar. od lokatorów z ul. Międzyblokowej 5, 5a, b, c i d.

1800- 1. Za + Waldemara Krząkałę w 1 r. +.
2. Za + Krzysztofa Rataja w 30 dz. po +.

Środa 1 września

7​00- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

800- Za + Renatę Adamską – ofiar. od członków Żywego Różańca.

1730-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

1800- 1. Za ++ Monikę Siekierę i Krystynę Lubecką.
2. Za + Kazimierza Markiewicza w 30 dz. po +.

Czwartek 2 września – I CZWARTEK MIESIĄCA

700- 1. W intencji kapłanów i o nowe powołania.
2. Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

800- Za + Marię Maksym – ofiar. od koleżanek z Klubu Seniora przy Świetlicy św. Filipa Nereusza.

1700-MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych nr 15 i 27 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.

1800- Za ++ Jana i Bronisławę Kaczmarczyk oraz ++ lokatorów z ul. Energetyków 7.

Piątek 3 września – I PIĄTEK MIESIĄCA
WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAP. I DK

7​00- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

800- Za + Jolantę Student – ofiar. od koleżanek z Klubu Seniora.

1800- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. W int. dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

Sobota 4 września – I SOBOTA MIESIĄCA

7​00- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
2. Za + Henryka Rajtora w 17 r. +.

18​00- 1. Za + Lidię Remiorz w r. +.
2. Za + Barbarę Kamińską w 3 r. +.
3. Za + Jerzego Woźnego w 30 dz. po + oraz ++ żonę Elżbietę i brata Benedykta.

NIEDZIELA 5 września
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

630- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

800- 1. Za ++ Rozalię i Stanisława Barczyk.
2. Za ++ ks. Zygmunta Długajczyka, ks. Alojzego Brzezinę oraz ++ Renatę Sieję, Krystynę Osman,
Cecylię i Karola Kokoszków.

930- Za + Jacka Sitka w 30 dz. po + i w r. ur.

1100- 1. Za Parafian.
2. W intencji kapłanów kończących i rozpoczynających posługę duszpasterską w naszej parafii.

1430- W pewnej intencji.

1600- Za + Anielę Kołoczek w 1 r.

1800- Za + Ireneusza Biedrzyckiego w r. +.

NIEDZIELA 29 SIERPNIA 2021 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

„W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa świętego Jakuba, zachęcającego nas: „Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Otwarci na działanie Boga w trakcie tej Eucharystii przyjmijmy Jego łaskę świadomie, by mogła owocować w naszym codziennym życiu.”
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Począwszy od środy, 1 września, wracamy do zwykłego porządku mszy świętych.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocyśrodę17.30.
  • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszą mszę świętą szkolną, sprawowaną w intencji uczniów i nauczycieli naszych szkół podstawowych nr 15 i 27 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Podczas mszy poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych. Spowiedź dzieci w czwartek od 16.15 do 16.45.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.00 msza św. w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania, o 16.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy św. o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców oraz uczniów klas czwartych szkoły podstawowej. W sobotę7.30 różaniec i o 8.00 msza święta w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XII i XIII róży.
  • Naszych księży pożegnamy i przywitamy w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 11.00. Serdecznie witamy w naszej parafii nowych księży wikarych: ks. Andrzeja Króliczka i Bartłomieja Cudziłę. Jednocześnie informujemy, że od 1 września dołączy do naszego grona ks. profesor Jerzy Dadaczyński w charakterze rezydenta.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na archidiecezję.
  • Chorych odwiedzimy w sobotę 18 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Naszych chorych, którzy chcą przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę prosimy o zgłaszanie się w kancelarii lub w zakrystii.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.