Intencje mszalne od 28 sierpnia do 4 września 2022

NIEDZIELA 28 sierpnia​
​XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Annę Winnicką, ++ rodziców i braci Stanisława, Józefa i Henryka – ofiar. od brata z żoną i dziećmi.

8​00- 1. Za + ks. proboszcza Zygmunta Długajczyka w r. +, ++ rodziców Agnieszkę i Emanuela.
2. Za + ojca Antoniego Bialika w 22 r. + oraz jego + żonę Halinę i ++ z pokrew. z obu stron.

9​30- ​Dziękcz. W intencji działkowców 1000 – lecia.
2. Za ++ działkowców.

11​00-Dziękcz. W int. Zofii i Mariana Fudalej z ok. 65 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

14​30-Dziękcz. W int. Stefanii Parysek z ok. 95 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- Za + Bronisława Szneka w r. +.

Poniedziałek 29 sierpnia
WSPOMNIENIE MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA

7​30- Za ++ Stanisława Banaszczyka i Wandę Cichoń.

18​00- 1. Za ++ Władysławę i Stanisława Górskich oraz ++ z rodzin Górski i Głuszek.
2. Za + Tytusa Pałkowskiego w 3 r. +.

Wtorek 30 sierpnia

7​30- Za + brata ks. Zygmunta w 25 r. +.

18​00- 1. Za + Czesława Świdę w r. +, ++ rodziców, teściów i + brata Henryka.
2. Za + Różę Danielczok w r. ur. i w 2 r. +.

Środa 31 sierpnia

7​30- 1. Za + Ludwikę Sobotę – ofiar. od lokatorów z ul. Energetyków 1.
2. Za + Edwarda Golińskiego w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Gertrudę Damboń w 1 r. +.
2. Za + Mariana Kałużę w 2 r. +.

Czwartek 1 września – ​I CZWARTEK MIESIĄCA

7​00- W int. kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

8​00- Za + Łukasza Wielgusa – ofiar. od kuzynki Grażyny z rodziną.

18​00- Za ++ Jerzego i Helenę Myrcik oraz ++ dziadków.

Piątek 2 września -​ I PIĄTEK MIESIĄCA

7​00- Za + Annę Winnicką, ++ rodziców i braci Stanisława, Józefa i Henryka. – ofiar. od męża i córek
z rodzinami.

9​00- W intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 27 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego
i katechetycznego.

11​00- W intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 15 z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego
i katechetycznego.

18​00- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. Za + Stefanię Komandzik w 1 r. + - ofiar. od rodziny.

Sobota 3 września​ -I SOBOTA MIESIĄCA
WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAP. I DK

7​00- Za + Stefanię Komandzik – msza św. gregoriańska – ofiar. od rodziny.

8​00- W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

13​00-Ślub rzymski: GAWLISTA Kamil i NOWAK Maja.

18​00- 1. Za + Lucjana Tułaja w 1 r. +, ++ rodziców Jana i Stefanię Tułaj oraz + syna Henryka.
2. Za + Martę Famułę w 1 r. +.
3. Za + Danutę Frankowską i ++ lokatorów z ul. Solidarności 10 i 10a.

NIEDZIELA 4 września
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Stefanię Komandzik – msza św. gregoriańska – ofiar. od rodziny.

8​00- 1. Za ++ Rozalię i Stanisława Barczyk oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za ++ księży proboszczów Zygmunta Długajczyka i Alojzego Brzezinę oraz ++ Renatę Sieję,
Krystynę Osman, Cecylię i Karola Kokoszków.

9​30- 1. Za + Zofię Nowicką w 1 r. +.
2. Za + Izabelę Schneider w 30 dz. po +.

11​00-Dziękcz. W int. Leona Słowika z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Leona i całej rodziny.

16​00- 1. Za + Barbarę Kamińską w 4 r. +.
2. Za + Ireneusza Biedrzyckiego w r. +.

18​00- 1. Za + Jana Fasolę w r. ur.
2. Za + Henryka Rajtora w 18 r. +.

NIEDZIELA 28 sierpnia 2022 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus zaprasza nas dzisiaj do właściwej oceny naszego miejsca w Kościele i w społeczeństwie. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”. Budowanie tożsamości chrześcijańskiej na czymkolwiek innym niż słowo Boga prowadzi na manowce. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar pokory i patrzenia na życie w świetle Ewangelii Jezusa.”

• Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedzialek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.00 msza św. w intencji kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i o nowe powołania, o 17.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców. W sobotę7.30 różaniec i o 8.00 msza święta w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • Począwszy od czwartku 1 września wracamy do zwykłego porządku mszy świętych.
  • Dzieci naszej parafii, ich rodziców i wychowawców zapraszamy na msze święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, które odprawimy w piątek 2 września o 9.00 dla Szkoły Podstawowej nr 27 i o 11.00 dla Szkoły Podstawowej nr 15. Spowiedź dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w czwartek od 17.30.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie i okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XI i XII róży.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej Katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.