Intencje mszalne od 26 lipca do 1 sierpnia 2021

Poniedziałek 26 lipca​​
WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA I ANNY, RODZICÓW NMP.

7​30- Za + męża Jana Błażycę w 14 r. +.

9​00- Pogrzeb: + Krzysztof Rataj.

18​00- Za ++ rodziców Martę i Maksymiliana Klos, ++ męża Jerzego, brata Rajmunda i bratową Eugenię.

Wtorek 27 lipca​

7​30- Za ++ Wawrzyna Osmana w 24 r. +, syna Stefana, synową Ewę i zięcia Andrzeja.

18​00- Za ++ męża Janusza w 12 r. +, ojca Alberta i ++ teściów.

Środa 28 lipca

7​30- Za + męża Romana Guzika w r. ur.

10​00- ​W int. starszych i samotnych parafian z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- Za ++ Bożenę Żyłę w r. +, męża Władysława i ++ pokrewieństwo.

Czwartek 29 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. MARTY

7​30- Za ++ rodziców Kazimierę Strzelecką w r. +, ojca Józefa oraz ich ++ córki Beatę i Grażynę.

18​00-Dziękcz.​ W int. Józefa z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie T.D.

Piątek​ 30 lipca

7​30- Za + Tadeusza Wiśniowskiego w 2 r. +, ++ rodziców, rodzeństwo, syna, ++ z rodziny Kaczmarczyk, Musiał oraz ++ z pokrewieństwa.

18​00- W intencji III Zakonu Franciszkańskiego o błog. Boże, zdrowie i nowe powołania.

Sobota 31 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI, PREZB.

7​30- Za + Romana Nadolnego w r. ur.

13​00-Ślub rzymski: KOWALCZE Krystian i BINDACZ Anna.

18​00-Dziękcz.​ W int. małż. Danuty i Romana Szweda z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

NIEDZIELA 1 sierpnia​
​XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- W pewnej intencji.

8​00- Za + córkę Joannę w r. ur., jej + męża Jerzego i ++ z rodziny.

9​30- Za + Lidię Fudalej w 17 r. + oraz ++ z rodzin Fudalej i Krakowiak.

11​00-Dziękcz.​ W int. Nadii Wandziury z ok. 18 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.
Po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka: SADER Simon.
Po mszy chrzty: CZARNECKA Iga, KOĆWIN Kacper.

14​30- ​Dziękcz. ​ W int. małż. Katarzyny i Krzysztofa Ociepka z ok. 30 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
Po mszy chrzty: RIEDEL Nikodem, RIEDEL Zuza​nna, NOGLIK Konrad.

16​00- Za + męża Henryka Moja oraz ++ rodziców Wilhelma i Franciszkę.

NIEDZIELA 25 LIPCA 2021 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić chlebem na życie wieczne. Tłum, dla którego rozmnożył chleb chciał obwołać Go królem, On jednak usunął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca, by nasz Pan faktycznie mógł w nich królować.”
  • Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa– patrona kierowców – po każdej mszy udzielamy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
  • Z inicjatywy Papieża Franciszka po raz pierwszy w Kościele będziemy obchodzili Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej parafii chcemy świętować ten dzień w najbliższą środę. Msza święta w intencji starszych i samotnych parafian będzie sprawowana o godz. 10.00. Po niej wspólne spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy do udziału seniorów naszej parafii.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W piątek od 17.00 Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie II i III róży.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące życia naszej parafii można znaleźć na stronie: parafia.halemba.pl. Od dzisiejszej niedzieli strona ma nową szatę graficzną. Zachęcamy do odwiedzin.
  • Zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy w dniu 19 sierpnia, w czasie pobytu pieszej pielgrzymki na Jasnej Górze, rozpoczną się 2 sierpnia. Szczegóły podane są w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.