Intencje mszalne od 26 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022

NIEDZIELA 26 grudnia​
​ŚWIĘTO​ ​ŚWIĘTEJ RODZINY

6​30- Za + Stanisława Wojnarowicza – msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz . W int. Eugeniusza Grima z okazji 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

9​30-Dziękcz . W int. Mateusza Janiaka z okazji 18 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

11​00-Dziękcz . W int. małż. Renaty i Piotra Pawlik z okazji 60 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

14​30- W intencji rodzin naszej parafii.

16​00- 1. Za + Dariusza Gawlika w 1 r. +.
2. Za + Józefa Rolnika w 6 r. +.

18​00- 1. Za + Gertrudę Woźniak w 1 r. +.
2. Za + Reginę Polok w 30 dz. po +.

Poniedziałek 27 grudnia
ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

7​00- 1. Za + Stanisława Wojnarowicza – msza św. gregoriańska.
2. W pewnej intencji.

8​00- 1. Za + Krystynę Krynicką w 4 r. +.
2. Za + Franciszka Omyłę – ofiar. od sąsiadów z ul. Międzyblokowej 20, 20a - c.

Wtorek 28 grudnia
ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW, MĘCZ.

7​00- Za + Stanisława Wojnarowicza – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + Radosława Czarneckiego w 2 r. + i + Jolantę Czarnecką.
2. Za + męża Antoniego Trojanowskiego w 20 r. + oraz ++ rodziców.

10​00-W int. dzieci naszej parafii.

Środa 29​ grudnia
V DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

7​00- Za + męża Franciszka, ++ rodziców i pokrew. z obu stron.

8​00- 1. Za + Stanisława Wojnarowicza – msza św. gregoriańska.
2. Za  ++ ciocię Zofię, wujka Antoniego oraz ++ pokrew. z obu stron.

Czwartek 30​ grudnia​
VI DZIEŃ W OKTA​WIE BOŻEGO NARODZENIA

7​00- Za ++ rodziców Anielę i Michała Jantas, ++ rodzeństwo: siostrę Marię, braci Stanisława, Jana, Józefa, Kazimierza, Czesława oraz + bratową i jej + syna Wiesława i + córkę Halinę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

8​00- 1. Za + Hidegardę Pyrek oraz ++ lokatorów z ul. Olszynowej 5, 5a – c.
2. Za + Annę Węgrzyk w 80 r. ur., jej + męża, syna, siostrę rodziców oraz ++ z rodzin Apostel i Frajer.

Piątek 31​ grudnia
VII DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

7​00- Za + Bolesława Wieczorka.

8​00- Za + Krystynę Maślankę oraz ++ pokrewieństwo.

17​00-MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU:
1. Za Parafian.
2. W intencji grup modlitewnych i formacyjnych.
3. W intencji ofiarodawców na rzecz kościoła i parafii.
4. Za + Marka Iwaniuka w 6 r. +.

Sobota ​1​ stycznia
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

8​00- W int. członków Żywego Różańca.

9​30- Za + Wiktorię Osman – msza św. gregoriańska.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- Za + Edmunda Paryska w 5 r.+ oraz ++ rodziców i braci z obu stron.

18​00- Za + Irenę Ligęzę w 30 dz. po +.

NIEDZIELA 2 stycznia​
​II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

6​30- Za + matkę Mieczysławę w r. +, + męża Eugeniusza, ++ pokrew. z obu stron oraz
++ Wojciecha Ganczarskiego i Helę Hann.

8​00- Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska

9​30- 1. Za + Kazimierza Madejczyka w 30 dz. po +.
2. Za + Eugeniusza Warzechę – ofiar. od lokatorów z ul. Energetyków 6c.

11​00-Dziękcz . W int. Pawła Nowoka z okazji 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Jana Peksę w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Różę Pietrowską – ofiar. od lok. z ul. Energetyków 12, 12a, b i c.
2. Za + Irenę Zmyśloną.

NIEDZIELA 25 grudnia 2022 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO; ODPUST PARAFIALNY

”Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem”. Ta wstrząsająca prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić, dociera do nas szczególnie wyraźnie w uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się na nowo narodzić w naszym życiu. ”

• Msze święte w pierwsze i w drugie święto są sprawowane w porządku niedzielnym. W dniu dzisiejszym o 17.00 nieszpory kolędowe. Kolekta w drugi dzień świąt jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • W środę przypada Święto Świętych Młodzianków. Dzieci zapraszamy na mszę świętą o 10.00, połączoną z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa.
  • We wtorek, w środę, czwartekpiątek nie będzie mszy świętej o godz. 18.00. Nie będzie również Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Msza święta8.00 będzie sprawowana w intencji rodzin naszej parafii.
  • W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na uroczystą mszę świętą z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym o godz. 17.00. Nie będzie w tym dniu mszy wieczornej o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę – w pierwszy dzień nowego roku– obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, ZA WYJĄTKIEM MSZY O 6.30. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Dalszy ciąg odwiedzin kolędowych od wtorku 27 grudnia. Plan kolędy na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej.
  • Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Jak co roku Dzieci Maryi zapraszają na Jasełka, które przedstawią w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia po mszy wieczornej.
  • Przed nami kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku" zaplanowanego na czwartek 29 grudnia o godz. 19.00. Bilety (w cenie 60, 70 i 80 zł) można nabywać za pośrednictwem strony internetowej organizatora.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania Świąt w naszym kościele.
  • Naszym Gościom i Parafianom składamy jak najlepsze życzenia, życząc by tajemnica Bożego Narodzenia była źródłem nadziei, radości i szczęścia na każdy dzień.
    Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny