Intencje mszalne od 17 do 24 lipca 2022

NIEDZIELA 17 lipca​
​ XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ Janinę i Tadeusza Borkowskich – ofiar. od Barbary.

8​00- Za + Anielę Jurkiewicz w r. ur. i ++ rodziców z obu stron.

9​30- Za + Marię Galas w 2 r. +, jej + męża Stanisława, ++ syna Ryszarda i Eryka Krzona.

11​00-Dziękcz. W int. Stefana Matli z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

14​30- W int. rocznych dzieci , ich rodziców i chrzestnych.

16​00- 1. Za + Janinę Siejkę w 1 r. + oraz + męża Pantaleona.
2. Za + Małgorzatę Paszkowską w 30 dz. po +.

Poniedziałek 18 lipca

7​30- 1. Za + męża i ojca Krzysztofa Jochemczaka w r. ur.
2. Za + Janusza Kałwaka w 30 dz. po +.

18​00- Za ++ brata Henryka, żonę Sabinę, rodziców, teściów i ++ z pokrew. z obu stron.

Wtorek 19 lipca

7​30- O poszanowanie życia poczętego i uświęcenie rodzin.

18​00- Za + męża Mieczysława Kmiecika w 50 r. +, ++ rodziców z obu stron, brata Mariana
oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.

Środa 20 lipca

7​30- Za ++ męża Norberta w r. +, syna Stanisława, ++ rodziców i teściów.

18​00- Za + Halinę Ziemian w r. ur. - ofiar. od męża i córki z rodziną.

Czwartek 21 lipca

7​30- Za ++ Mariannę i Joannę Janiaczyk.

18​00- Za + Norberta Grzeganka w r. + i + żonę Różę.

Piątek 22 lipca​ – ​CAŁODNIOWA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY

7​30- Za ++ rodziców Matuszyk, teściów Wilhelma i Martę Burczyk.

17​30-NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE.

18​00- Za + Krzysztofa Rataja w 1 r. +.

Sobota 23 lipca
ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAK., PATRONKI EUROPY

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od bratanka Tomasza z rodziną.

12​00-Ślub rzymski: WINKLER Anna i SKIBA Damian.

18​00- Za + Antoniego Jagłę – ofiar. od lokatorów z ul. Międzyblokowej 14a.

NIEDZIELA 24 lipca​
​ XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ rodziców Martę i Roberta oraz ++ z pokrewieństwa.

8​00- Za + Krystynę Osman w 7 r. +.

9​30- 1. Za + Henryka Moja w r. +, ++ rodziców z obu stron oraz ++ braci.
2. Za + Tadeusza Wiśniowskiego w 3 r. + i ++ z rodzin Musiał, Mecner i Chrzciącik

11​00-Dziękcz. W int. Konstantego Brożka w r. ur. z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Konstantego i rodziny.

14​30-Dziękcz. W int. Alicji z ok. 40 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie
dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- Za + męża Jana Błażycę w 15 r. +, ++ rodziców, + córkę Lidię Grymel i ++ pokrew. z obu stron.

NIEDZIELA 17 lipca 2022 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Kiedy Maria krząta się by ugościć Jezusa, Marta, zafascynowana, nie przerywa z Nim rozmowy. Pewne rozwiązanie odwiecznego dylematu Marty i Marii – modlitwy i pracy – daje benedyktyńska reguła 'ora et labora' – 'módl się i pracuj'.”
  Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja prowadzona przez Grupę Poniedziałek.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek, 22 lipca przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. o 7.30 wystawienie i adoracja do godz. 18.00. O 17.30 nabożeństwo eucharystyczne. Zachęcamy do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej..
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie I i II róży.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę16.30.
  • Począwszy od przyszłej niedzieli będzie można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Góręw sposób tradycyjny.
  • W przyszłą niedzielę, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
  • Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kryptę katedry.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze święte są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o 18.00. Również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.